Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Neviem, čím to je, ale akosi si ešte stále neuvedomujem tú krásu, mať štyri mesiace voľna po maturách. Toľko pohodového voľného času, keď sa nemusím strachovať o to, čo ma čaká v ďalšom ročníku na strednej. Možno to bude posledným víkendom, keď si ani za frasa nemôžem spomenúť na 9 hodín môjho mizerného života. :)
Človek si uvedomí to, čo má a čo má najradšej až vtedy, keď rázne prekročí hranicu a dostane sa do kritickej situácie. Ja som si to uvedomil až v nedeľu, keď som prišiel domov z chaty. A tak prišlo ďalšie predsavzatie, a síce, že nebudem piť. Naozaj, teraz nemám vonkoncom chuť dať si plechovku dobrého piva k večernému surfovaniu po Internete, hoci pred takým týždňom by som to s radosťou prijal. Ktovie, ako dlho mi to vydrží, ale pri pomyslení na víkend... ach jaj, asi dlho :)
Dnes som bol konečne vrátiť tú hŕbu buničiny, čo sa volajú učebnice, nech mám od nich konečne pokoj. Ako na potvoru, tri kúsky z nich som zabudol doma na inej poličke, ako ich mám zvyčajne a tak mi neostáva nič iné, ako sa zajtra zas vytrepať na opačný koniec mesta do školy, vrátiť ich, zhrabnúť maturitné vysvedčenie a konečne zdrhnúť. To akoby nebolo učiteľkám jedno, že si vysvedčenie zoberiem dnes a knihy vrátim zajtra, veď keď je to také jednoduché, prečo si to nesťažiť? Ja som pocitivý, ja tie knihy už doma nechcem, tak načo by som si ich nechával? Totálna paranoia. Ale čo, nebudem tu teraz preklínať každého od upratovačky, cez triednu profesorku, dira až po Fronca, dajak už tie knihy dotrepem... Keď je blbá hlava, trpí celé telo, ale nie vždy patria obidve orgány rovnakej osobe. Čo už...
Plány, ktoré som si dal po mature som ešte nezmenil. Ešte stále trvám na tom všetkom, verím si, že to zvládnem a hneď aj začnem, len si musím oddýchnuť, najmä môj žalúdok potrebuje rekreáciu. Som naozaj zvedavý, dokedy budem takto plný elánu, zatiaľ to je asi najdlhšie v mojom živote... Ale to sa uvidí neskôr
Tiskni
Sdílej:
Ja som sa tak dajak spil na 14-te narodeniny. Rok som nepil, a potom _len_ pivo a max. jedno. Este po dvoch rokoch, ked som isiel okolo cukrarne a zacitil som hrusky, tak sa mi zdvyhol zaludok, ze som sa skoro zastavil pri odpadkovom kosi.
Naucil som sa pit, tak aby som sa neopil a nepijem viac nez dve-tri piva... uzitocna skusenost!