abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    Mám notebook :)

    9.11.2006 08:19 | Přečteno: 1590× | Linux

    Tak konečne som sa dočkal aj ja svojho vlastného notebooku.

    Po viac ako dvoch mesiacoch čakania, problémov s objednávkou a iných peripertiách som si bol v utorok vzydvihnúť môj nový notebook. Lenovo 3000 N100 (Core Duo T2300, 512 MB RAM, 80 GB HDD, wi-fi, BT, i915 grafika, DVD+-R DL). Plný nadšenia som ho doma otvoril ešte rýchlejšie, ako sa v amerických filmoch vyzliekajú nadržaní americkí študenti. Bol som úplne nadšený. Po jeho otvorení mi oči vykĺzli z jamiek a polohlasom som si povedal:"Nádhera." Ten notebook sa mi fakt páči, nemôžem z neho dať preč oči. Beriem späť výroky, že Lenovo je fuj.

    Pár postrehov:

    Toľko mojich postrehov k notebooku.


    Ozaj, už ste počuli o projekte Qunu? V pondelok som si zapísal prvú pomoc chlapíkovi, ktorý sa mi ozval vďaka tomuto projektu z Talianska. Oceňujem takýto nápad a tak zostávam jeho používateľom.

    Včera zatkli predsedu predstavenstva spoločnosti Orange. Dnes v rádiu povedali jednu naozaj dobre premyslenú vetu, ktorá ma tak nahnevala, že až. Budem parafrázovať. "Keďže je pán Rehák vážená, dôležitá a vplyvná osoba, bude sa striktne dodržiavať prezumpcia neviny a vyšetrovatelia sa budú držať faktov." To teda znamená, že keď nie som vplyvná a vážená osoba, tak sa nedodržiava prezumpcia neviny a policajti sa nedržia faktov? Ďakujem teda veľmi pekne, to ma môžu rovno poslať tam, odkiaľ som pri narodení vyšiel ... Dosť sa preriekli ...        

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    9.11.2006 11:25 nft | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mám notebook :)
    Koli takym veciam nepozeram spravy...
    backslash avatar 9.11.2006 11:59 backslash | skóre: 1 | blog: backslash | Spišská Nová Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mám notebook :)
    Ja som sa to ale dozvedel z radia :)
    Keď nevieš, tak nefušuj!
    9.11.2006 19:15 blogsm | skóre: 8 | blog: mozektevidi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mám notebook :)
    Mám to samé v podání Asusu, stejnej CPU, stejně ram i disk. Otestni to v nějakých bechmarcích jestli jsou nějaké rozdíly ve výkonu.
    S linuxem teprve začínám! (už půl roku) mozektevidi.net
    vencour avatar 10.11.2006 09:43 vencour | skóre: 57 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mám notebook :)

    Jestli vám v tom jede linux, vidíte paramtery baterky? Já je mam na TP r51e následující ...

    $ cat /proc/acpi/battery/BAT0/info
    present:                 yes
    design capacity:         51840 mWh
    last full capacity:      46310 mWh
    battery technology:      rechargeable
    design voltage:          10800 mV
    design capacity warning: 2315 mWh
    design capacity low:     200 mWh
    capacity granularity 1:  1 mWh
    capacity granularity 2:  1 mWh
    model number:            IBM-92P1087
    serial number:           10751
    battery type:            LION
    OEM info:                SANYO
    tedy zajímá mne projektovaná kapacita.

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    backslash avatar 22.11.2006 14:29 backslash | skóre: 1 | blog: backslash | Spišská Nová Ves
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mám notebook :)
    luko@hyakutake ~ $ cat /proc/acpi/battery/BAT1/info present: yes design capacity: 4700 mAh last full capacity: 4700 mAh battery technology: rechargeable design voltage: 11100 mV design capacity warning: 420 mAh design capacity low: 156 mAh capacity granularity 1: 264 mAh capacity granularity 2: 3780 mAh model number: PABAS024 serial number: 3658Q battery type: LION OEM info: SANYO luko@hyakutake ~ $
    Keď nevieš, tak nefušuj!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.