Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když nastupuješ, tak to není problém, ale když člověk odchází, tak je na místě ostražitost. Po internetu asi koluje dost textů, jak to udělat, když firma vyhazuje správce (zhruba řečeno, jednoho dne ráno ho čeká ochranka, nesmí se ani dotknout počítačů, sbalí si svoje věci a dostane výpověď a placené volno na zbytek výpovědní doby).
Cože? Která firma vyhazuje svoje zaměstnance stylem vyvedení ochrankou?
Pokud správce nedělá to co má, tak je na místě ostražitost (jenže takový správce by měl být vyfiltrován už při nástupu), ale s normálním správce se přece lze rozumně domluvit.
Když odchází sám, tak se s ním musí zaměstnavatel velmi dobře dohodnout, aby nevznikly zbytečné problémy. Rozhodně je potřeba ověřit, jestli nejsou někde zadní vrátka. Kolik firem to opravdu dělá, to nevím. Rozhodně vím o jedné, která to nedělá.
No ano, slušný správce předá vše novému a v klidu odejde.
jak to udělat, když firma vyhazuje správce (zhruba řečeno, jednoho dne ráno ho čeká ochranka, nesmí se ani dotknout počítačů, sbalí si svoje věci a dostane výpověď a placené volno na zbytek výpovědní dobyStejně jako Heron doufám, že to není běžný postup. Poctivého správce by takové zacházení smrtelně urazilo a v právně vyspělých zemích by možná došlo i na žalobu pro urážku na cti a újmy na společenské prestiži (být vyveden ochrankou rozhodně nedělá dobrý dojem na možné budoucí zaměstnavatele). A myslím, že by se dost rychle rozkřiklo, jak se v té které společnosti zachází se zaměstnanci, což by mělo negativní dopad na získávání nových lidí. A pokud je správce prevít, nebo jen paranoidní, tak si příslušná zadní vrátka a časované bomby připraví už s velkým předstihem.
Tiskni
Sdílej: