Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
odkazy, které představují tagChvíli mi trvalo, než mi došlo, co za tag by to jako mělo být. V kontextu (X)HTML, které se také hemží tagy, by možná stálo za to podat drobné vysvětlení (čti dyzambyguovat).
Proc neustale vymyslet kolo?Protože vymyslet kolo dá míň práce než vymyslet něco nového.
Protoze neni kolo a kolo :)
Pomoci mikroformatu vyznacuji v obsahu vyznam urcite informace. V tomto pripade mam odkaz a chci rict, ze tento odkaz se necim lisi od vsech ostatnich odkazu. Odkazuje na tag prirazeny k danemu obsahu. Informace v hlavicce (meta) nese jinou informaci, muze obsahovat uplne jine slova, ktera treba souvisi s celym webem a vubec nemusi mit povahu tagu.
Kdyz to budou respektovat vyhledavaci enginy, muze to vest k efektivnejsimu indexovani.Dokud se to nezačne zneužívat a nebudou se tam vkládat klíčová slova často hledaná ale se stránkou nesouvisející.
Tady bych asi nebyl tak striktni, web dava jednotlive strance kontext a muze (a vetsiou i je) byt opodstatnene do klicovych slov dat obecnejsi termin, ktery treba neni v samotnem obsahu stranky. Ale porad je to jen slovo nekde v hlavicce stranky, ktere normalni clovek necte.
Koukni na hlavicku abc:
linux,abclinuxu,hardware,software,ovladače,diskuse,nápověda,rada,pomoc
a ktere z techto slov se vztahuje primo k teto strance? Temer zadne, ale za to dobre opisuji web, na kterem jsi.
Tiskni
Sdílej: