Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Nebylo by skvělé přenést pozvánku na koncert z webové stránky přímo do do kalendáře nebo do mobilu? Mikroformát hCalendar vám v tom pomůže.
Mikroformát hCalendar je další z rodiny microformat, tentokrát reprezentuje událost ve formátu blízkém iCalendar. Prakticky stačí pouze označit akci pomocí css třidy, označit začátek a konec akce, přidat název a nejdůležitější je hotovo. Pro detekci akce ve stránce pak slouží rozšíření Firefoxu Operator. K akci je možné přidat také popis a odkaz.
Ukázka celého kódu pak může vypadat například takto: (ukázka)
<div class="vevent">
<h2 class="summary">1. workshop k projektu Podnikání bez překážek</h2>
<p>
<abbr class="dtstart" title="2007-06-19T13:00:00-02:00">25. červen 09:00</abbr>
-
<abbr class="dtend" title="2007-06-19T17:00:00-02:00">25. červen 15:00</abbr>
</p>
<p><span class="location">České Budějovice</span></p>
<p class="description">....</p>
<p> <a class="url" href="...">...</a></p>
</div>
Drobná zrada je formátování data tak, aby fungoval export do google kalendáře. Ačkoliv podle specifikace je možné datum napsat několika způsoby, tak opravdu funkční způsob je 2007-06-19T17:00:00-02:00, což je 19. června, 17:00 našeho letního času.
Tiskni
Sdílej:
Export z hCalendar do iCalendar existuje nebo se da napsat v javascriptu, to neni slozite. Jde o to, ze pomoci mikroformatu mas data vyznacene a pak s nimi muzes pracovat dle libosti.