Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Berkeley Humanoid Lite (Onshape, GitHub) je open source humanoidní robot. V amerických cenách jej lze sestavit do 5000 dolarů.
Jakub Jelínek oznámil vydání verze 15.1 (15.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 15. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.
Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Staronovým vedoucím zůstává Andreas Tille.
Jason Citron končí jako CEO Discordu. Od pondělí 28. dubna nastupuje nový CEO Humam Sakhnini, bývalý CSO Activision Blizzard.
Článek na Libre Arts představuje baskytarový multiefekt Anagram od společnosti Darkglass Electronics. S Linuxem uvnitř (licence, GitHub).
Městský soud v Praze vyhlásil rozsudek, který vyhověl žalobě novináře Jana Cibulky, který s podporou spolku IuRe (Iuridicum Remedium) požadoval omluvu od státu za to, že česká legislativa nařizuje operátorům uchovávat metadata o elektronické komunikaci. To je přitom v rozporu s právem. Stát se musí novináři omluvit a zaplatit náklady řízení. Především je ale součástí přelomové rozhodnutí o nelegálnosti shromažďování dat a o
… více »Jaké by byly výhody radikálního přístupu? Jaké by byly nevýhody radikálního přístupu?
Existuje sekce Aplikace | Programování, build, kde je několik dotazů. Mně by se to líbilo, kdyby byla více podporovaná sekce o programování pod Linuxem, pokud bych čekal stejnou úroveň, jako v sekcích o neprogramování. A nemusela by být striktně moderovaná.
Na rootu.cz není žádná sekce pro diskuzi o programování. Na linuxsoft.cz jsou určité kapitoly, což taky není diskuze o problémech programátorů. Zdá se vám, že na českém webu chybí české zdroje k programování v Linuxu? Pokud ne a jste si tim jistí, pak na Ábíčku není nic takového třeba. Ale už samotný název abclinuxu naznačuje cosi o podstatě Linuxu a není tou podstatou i programování? Uričitě Ábíčko navštěvuje mnoho lidí se zkušenostmi z vývoje, škoda je nepředat (pomoci ostatním). Z hlediska obecnosti, nevidím ve větší propagaci sekce o programování překážku.
> Zdá se vám, že na českém webu chybí české zdroje k programování v Linuxu?
Třeba tady: http://forum.builder.cz/list.php?24
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
, které se teď vyskytuje v diskusních fórech poměrně často,Toho se chytnu a dodam. Neznamená citovaná věta něco o posuvu průměrných uživatelů Linuxu směrem k vývoji Linuxu, není to tak dobře? Sekce by měla být více viditelná.
Tiskni
Sdílej: