Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Login: nazdar Password: nepřihlásím!Mám pocit, že bychom se s Linuxem shodli v tom, že se nepřihlásím
xsetroot -solid black -cursor_name top_left_arrow/etc/X11/xdm/Xresources
xlogin*greeting: Nazdar, přihlaš se! xlogin*namePrompt: Login: xlogin*fail: Blbý heslo nebo jméno #if WIDTH >= 1024 xlogin*greetFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*font: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*promptFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*failFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 #if PLANES >= 8 xlogin*logoFileName: /usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianLogo.xpm #else xlogin*logoFileName: /usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianbw.xpm #endif #else xlogin*greetFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*font: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*promptFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*failFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 #endif #ifdef COLOR xlogin*borderWidth: 0 xlogin*frameWidth: 0 xlogin*innerFramesWidth: 0 xlogin*shdColor: black xlogin*hiColor: black xlogin*background: black !xlogin*foreground: darkgreen xlogin*greetColor: white xlogin*failColor: white *Foreground: white *Background: black #else xlogin*borderWidth: 0 xlogin*frameWidth: 0 xlogin*innerFramesWidth: 0 xlogin*shdColor: black xlogin*hiColor: black #endif xlogin*useShape: true xlogin*logoPadding: 10 XConsole.text.geometry: 480x130 XConsole.verbose: true XConsole*iconic: true XConsole*font: fixeda pak je potreba ten obrazek
/usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianLogo.xpm
kterej sem udelal z nakyho co uz tam byl ze sem ho zmensil a dal pryc "debian"
Xsetup
radek
import /home/ja/xdm.png&
pak restart Xek, kliknout nekam, prihlasit se a ten radek pak smazat .-)
No, blogpost o tomhle sice nebyl :) ale
fluxbox pomalu vykresluje okna apod.
Tohle by mělo docela zajímalo. Jak pomalu vykresluje okna? Já jsem zatím nic nepozoroval, ale nemám dostatek podkladů pro srovnání s jinými WM. Už jsem se na to i ptal a prý že ne.
Á, známý pan troll, čekal sem kdy se tu objevíš :-Pa znamy Mr. Bigot. cakal som, ze zad tresnes nejaku blbost.
Ten benchmark _dává_ reálné výsledky.realne vysledky coho? vytvarania 1000 okien? vtipne. pochop, ze vykreslovanie (obsahu) okien nema vobec nic spolocne s window managementom...
O to tu ale nejde - o KDE řeč nebylanebola az kym si sem nenaklusal s OT benchmarkom...
realne vysledky coho? vytvarania 1000 okien? vtipne. pochop, ze vykreslovanie (obsahu) okien nema vobec nic spolocne s window managementom...KDyby rychlost vykreslování oken neměla nic společného s window managerem, tak by nebyly mezi jednotlivými WM takové velké rozdíly v onom syntetickém benchmarku. To jsou holá fakta, zas nechceš vidět realitu jen protože se ti nelíbí :-P
nebola az kym si sem nenaklusal s OT benchmarkom...Ten benchmark není OT, dává reálně naměřená data k tématu o kterém tu byla celou dobu řeč. Jak už jsem psal výše, to že je to syntetický benchmark nemění nic na relevanci těch naměřených dat. Jediný problém syntetických benchmarků je v tom že v praxi se takto naměřené rozdíly v rychlosti nemusí moc projevit, nicméně jak jsem už několikrát psal to že je Fluxbox pomalý je faktem i v praxi (viz má zkušenost na starším PC v porovnání s IceWM nebo FVWM2, o které už jsem tu psal).
Tohle všechno zabere čas a určuje onu rychlost vykreslování okenMr. Dokonaly, dakujem za vysvetlenie. ja narozdiel od teba nedokazem postrehnut spomalenie 0.02s na okno (aj to je maximalna hodnota a navyse voci nule). v benchmarku sa v podstate obsah okna ignoroval, takze nema nic spolocne s vykreslovanim okna. subjektivne nemas sancu to spozorovat ani na 20 oknach, pretoze cas ozajstneho vykreslenia okien je zanedbatelny a cas, ktory sa stravi window managementom je velmi maly. dovi. dopo. koncim.
Tiskni
Sdílej: