Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Login: nazdar Password: nepřihlásím!Mám pocit, že bychom se s Linuxem shodli v tom, že se nepřihlásím
xsetroot -solid black -cursor_name top_left_arrow/etc/X11/xdm/Xresources
xlogin*greeting: Nazdar, přihlaš se! xlogin*namePrompt: Login: xlogin*fail: Blbý heslo nebo jméno #if WIDTH >= 1024 xlogin*greetFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*font: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*promptFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*failFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 #if PLANES >= 8 xlogin*logoFileName: /usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianLogo.xpm #else xlogin*logoFileName: /usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianbw.xpm #endif #else xlogin*greetFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*font: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*promptFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 xlogin*failFont: -*-clean-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-iso8859-2 #endif #ifdef COLOR xlogin*borderWidth: 0 xlogin*frameWidth: 0 xlogin*innerFramesWidth: 0 xlogin*shdColor: black xlogin*hiColor: black xlogin*background: black !xlogin*foreground: darkgreen xlogin*greetColor: white xlogin*failColor: white *Foreground: white *Background: black #else xlogin*borderWidth: 0 xlogin*frameWidth: 0 xlogin*innerFramesWidth: 0 xlogin*shdColor: black xlogin*hiColor: black #endif xlogin*useShape: true xlogin*logoPadding: 10 XConsole.text.geometry: 480x130 XConsole.verbose: true XConsole*iconic: true XConsole*font: fixeda pak je potreba ten obrazek
/usr/X11R6/lib/X11/xdm/pixmaps/debianLogo.xpm
kterej sem udelal z nakyho co uz tam byl ze sem ho zmensil a dal pryc "debian"
Xsetup
radek
import /home/ja/xdm.png&
pak restart Xek, kliknout nekam, prihlasit se a ten radek pak smazat .-)
No, blogpost o tomhle sice nebyl :) ale
fluxbox pomalu vykresluje okna apod.
Tohle by mělo docela zajímalo. Jak pomalu vykresluje okna? Já jsem zatím nic nepozoroval, ale nemám dostatek podkladů pro srovnání s jinými WM. Už jsem se na to i ptal a prý že ne.
Á, známý pan troll, čekal sem kdy se tu objevíš :-Pa znamy Mr. Bigot. cakal som, ze zad tresnes nejaku blbost.
Ten benchmark _dává_ reálné výsledky.realne vysledky coho? vytvarania 1000 okien? vtipne. pochop, ze vykreslovanie (obsahu) okien nema vobec nic spolocne s window managementom...
O to tu ale nejde - o KDE řeč nebylanebola az kym si sem nenaklusal s OT benchmarkom...
realne vysledky coho? vytvarania 1000 okien? vtipne. pochop, ze vykreslovanie (obsahu) okien nema vobec nic spolocne s window managementom...KDyby rychlost vykreslování oken neměla nic společného s window managerem, tak by nebyly mezi jednotlivými WM takové velké rozdíly v onom syntetickém benchmarku. To jsou holá fakta, zas nechceš vidět realitu jen protože se ti nelíbí :-P
nebola az kym si sem nenaklusal s OT benchmarkom...Ten benchmark není OT, dává reálně naměřená data k tématu o kterém tu byla celou dobu řeč. Jak už jsem psal výše, to že je to syntetický benchmark nemění nic na relevanci těch naměřených dat. Jediný problém syntetických benchmarků je v tom že v praxi se takto naměřené rozdíly v rychlosti nemusí moc projevit, nicméně jak jsem už několikrát psal to že je Fluxbox pomalý je faktem i v praxi (viz má zkušenost na starším PC v porovnání s IceWM nebo FVWM2, o které už jsem tu psal).
Tohle všechno zabere čas a určuje onu rychlost vykreslování okenMr. Dokonaly, dakujem za vysvetlenie. ja narozdiel od teba nedokazem postrehnut spomalenie 0.02s na okno (aj to je maximalna hodnota a navyse voci nule). v benchmarku sa v podstate obsah okna ignoroval, takze nema nic spolocne s vykreslovanim okna. subjektivne nemas sancu to spozorovat ani na 20 oknach, pretoze cas ozajstneho vykreslenia okien je zanedbatelny a cas, ktory sa stravi window managementom je velmi maly. dovi. dopo. koncim.
Tiskni
Sdílej: