Ploopy po DIY trackballech či sluchátkách představuje nový externí DIY trackpoint se čtyřmi tlačítky Bean. Obsahuje snímač Texas Instruments TMAG5273, spínače Omron D2LS-21 a řadič RP2040, používá firmware QMK. Schémata jsou na GitHubu; sadu lze předobjednat za 69 kanadských dolarů (bez dopravy a DPH).
Mozilla před dvěma týdny na svém blogu oznámila, že díky Claude Mythos Preview bylo ve Firefoxu nalezeno a opraveno 271 bezpečnostních chyb. Včera vyšel na Mozilla Hacks článek s podrobnějšími informacemi. Z 271 bezpečnostních chyb mělo 180 chyb vysokou závažnost, 80 chyb střední závažnost a 11 chyb nízkou závažnost. Celkově bylo v dubnu ve Firefoxu opraveno 423 bezpečnostních chyb. Čísla CVE nemusí být přiřazována jednotlivým chybám. CVE-2026-6784 například představuje 154 bezpečnostních chyb.
Před týdnem zranitelnost Copy Fail. Dnes zranitelnost Dirty Frag. Běžný uživatel může na Linuxu získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na většině linuxových distribucí vydaných od roku 2017. Aktuálně bez oficiální záplaty a CVE čísla [oss-security mailing list].
Ačkoli je papež Lev XIV. hlavou katolické církve a stojí v čele více než miliardy věřících po celém světě, také on někdy řeší všední potíže. A kdo v životě neměl problémy se zákaznickou linkou? Krátce poté, co nastoupil do úřadu, musel papež se svou bankou řešit změnu údajů. Operátorka ale nechtěla uvěřit, s kým mluví, a Svatému otci zavěsila.
Incus, komunitní fork nástroje pro správu kontejnerů LXD, byl vydán ve verzi 7.0 LTS (YouTube). Stejně tak související LXC a LXCFS.
Google Chrome 148 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 148.0.7778.96 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Vypíchnout lze Prompt API (demo) pro přímý přístup k AI v zařízení. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 127 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Richard Hughes oznámil, že po společnostech Red Hat a Framework a organizacích OSFF a Linux Foundation, službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzorují také společnosti Dell a Lenovo. Do dnešního dne bylo díky LVFS provedeno více než 145 milionů aktualizací firmwarů od více než 100 různých výrobců na milionech linuxových zařízení.
Americké technologické společnosti Microsoft, Google a xAI souhlasily, že vládě Spojených států poskytnou přístup k novým modelům umělé inteligence (AI) před jejich uvedením na trh. Oznámila to americká vláda, která tak bude moci prověřit, zda modely nepředstavují hrozbu pro národní bezpečnost. Oznámení podtrhuje rostoucí obavy Washingtonu z rizik spojených s výkonnými AI systémy. Americké úřady chtějí v rámci předběžného přístupu
… více »Společnost Valve zveřejnila (GitLab) nákresy ovladače Steam Controller a puku. Pro všechny, kdo by jej chtěli hacknout nebo modifikovat, případně pro ně navrhnout nějaké příslušenství. Pod licencí Creative Commons (CC BY-NC-SA 4.0).
PHP bylo dlouho distribuováno pod vlastní licencí – s výjimkou částí spadajících pod licenci Zend Engine. Po několikaleté práci se povedlo PHP přelicencovat na 3bodovou licenci BSD.
sem myslela žese jako do těch hasičskejch aut vejde víc hasičů než 2-3 jenom :O :O
Dassault zemrelTen uz davno vykonne funkce nemel.
TLS connection established from mx1.casablanca.cz[2001:1528:1:2::25]: TLSv1 withNebo... centrum
from gmmr1.centrum.cz[46.255.225.252]: TLSv1 with... sem si tak rikal, ze bych trebas aspon 1.0 vypnul ... lol. --- Dete s tim guuglem dopice!
Už prastará "Orange book" říkala o zálohování v jiné lokalitě. Nedodržel se základ bezpečnosti dat. Žádné jištění, tisíce hasičů, ... nepomohou.
)Ľahko mohli byť zálohy na tom istom HW alebo v rámci zhorenej části.
casablanku znate vsici ze? Kdyz pominu maceni serveru ve vodeZnáme no. Jejich obchodník mi lhal do očí, když nás lákal na jejich vmware cloud a kde zcela explicitně říkal, že mají realtime replikaci na druhé DC. Potom jim to vypláchlo ten jejich cluster (mě bylo celkem líto těch disků, měli tam x racků narvaných diskama a 3PAR storage) a potom to obnovovali 3 dny z pásek. Náš rack byl od místa pršení asi tak 3m.
Ale jako na druhou stranu to prodávali za pěkný ceny, takže dodnes tvrdím, že jsme tam neměli dávat náš HW, měli jsme to mít u nich, protože jsme stejně měli vlastní replikaci dat do druhého dc v jiném městě. Takže bychom ušetřili HW, cesty, servis a v případě tohoto výplachu bychom to prostě pustili jinde.
Jak sem psal vejs, jediny co me napada ze by bylo schopny zivit takovejhle fajrak jsou baterky. Hodne baterek.Olověná baterka nehoří. Jestli tam mají lithium tak je možné cokoliv.
Jenze u datacentra navrzenyho aspon absolventem ustavu choromyslnych budou prave baterky v minimalne pozarne oddeleny mistnosti.Ano, tohle jsem viděl v každém DC v ČR.
Podle poskozeni tech kontejneru bych strelil ze tam muselo neco horet pri vic nez 1500 stupnich ... a to je teplota kterou jen tak neco nehori.Jo.
protoze realnou pricinu nebudou vedet nejmin tydny, mozna nikdyTak to trochu záleží na tom, jak dobrý monitoring tam mají. V každém DC jsou kamery rozmístěny tak, aby na každé místo viděli neustále minimálně dvě z nich. K tomu čidla na teploty, kouř, tlaku vzduchu (proudění). Ale uvidíme, pokud zveřejní report, tak si jej velmi rád přečtu.
BTW: Tusim ze sem nekde zahlid ... a pekne fotka toho oblaku nad horicim DC se sipkou "zde jsou vase data ... v cloudu" coz naprosto dokonale a zcela exaktne vystijuje realitu ;DUž dlouho mě nic tak nepobavilo. 8-)
) Plynový nebo aerosolový hasící systém byl v každém DC, kde jsem byl, a to i v těch, kde bych si jinak ani kolo neopřel a kam jsme servery nakonec raději ani nedali.
Evidentně se standardy dost liší, nám vždy ochotně ukázali hasící systémy, akumulátorovnu i diesely, v podstatě jako vstupní lákadlo nového zákazníka. Do jednotlivých sálů se šlo někdy až jako na poslední místo.
Pokud tě tak moc dráždí ten kvantifikátor "v každém", tak si to uprav na v každém kde jsem byl. Jestli má někdo servery v kůlničce na dříví a říká tomu datacentrum tak ok, tam jsem nebyl
Tiskni
Sdílej: