MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
ze jedine bezpecne penize, investice nebo majetek je ten, o kterych pritel stat nevi, ze jej mate.Hm... vyhoda americkych akcii je, ze nejake tam vlastni kazdy druhy, takze politici maji zajem na tom aby se akciovemu trhu darilo.
jedine bezpecne penize, investice nebo majetek je ten, o kterych pritel stat nevi, ze jej mate... a nemůže na to snadno přijít.
špatný cený papíry prostě :D :D :D :D
African Americans (also referred to as Black Americans or Afro-Americans) are an ethnic group of Americans with total or partial ancestry from any of the black racial groups of Africa. The phrase generally refers to descendants of enslaved black people who are from the United States. … According to U.S. Census Bureau data, African immigrants generally do not self-identify as African American. The overwhelming majority of African immigrants identify instead with their own respective ethnicities (≈95%). …
A pak je taky zarážející, že na demo účtu jsem byl v pohodě za rok snad 25% v plusu, ale v reálu jsem měl nervy jen na těch 6% (občas s bídou):)Neni, to je ten rozdil mezi teorii a praxi vnimani rizika. Kdyz budes mit 45% pokles na demo/papertrading portfoliu, tak si proste reknes, ze to presne odpovida hustote rozdeleni pravdepodobnosti, otrepes se a jedes dal bez zmeny strategie. Kdyz se ale totez stane se skutecnyma penezma, na ktere jsi musel tvrde vydelat a pred investovanim je zdanit, pravdepodobne si reknes, ze je to vse v prdeli, prodas se ztratou a zacnes nadavat na kasinovy kapitalismus a to jeste nemluvim o tom, jaky dostanes pojeb, kdyz se o tom dozvi tva manzelka, treba...
#flatteningthecurve
:D :D :D :D
Druhý důležitý faktor je, jak fond nakládá s dividendami, může je buď přímo vyplácet nebo reinvestovat. Osobně moc nevidím důvod pro dividendové ETF, u kterých je také otázka, jak to je se zdaněním, u reinvestujících (akumulačních) ETF se nemusíte o nic starat.Tipy na taková ETF? Já mám ETF co vyplácejí (VTI, SPY, DIA, IVV, VXUS) a když přijdou dividendy, tak to (po 15% zdanění) přidám k dalšímu nákupu.
Poslední krok je výběr brokera, to už nechám na vás.No to je právě docela problém, děs a bída.
tak to (po 15% zdanění) přidám k dalšímu nákupuNěkde jsem četl že po 3 letech se výnos z investice nemusí danit, pokud to tak je, tak je ta automatická reinvestice podstatně výhodnější...
Tipy na taková ETF?Tady bych vlevo vybral: equity, use of profit: accumulating, a v tabulce pak sort by largest.
No to je právě docela problém, děs a bída.Co se týče půjčovaní u Degira, pochopil jsem to tak, že v podstatě tam je nulové riziko, vzhledem k tomu že to je zajištěné. A taky je otázka jestli se půjčují i ETF nebo jenom akcie.
Někde jsem četl že po 3 letech se výnos z investice nemusí danit, pokud to tak je, tak je ta automatická reinvestice podstatně výhodnější...To platí pro výnos z prodeje, ne pro dividendy.
Co se týče půjčovaní u Degira, pochopil jsem to tak, že v podstatě tam je nulové riziko, vzhledem k tomu že to je zajištěné.Zajištěné čím, stoplossem? Co když nebude likvidita na jeho vypořádání? (jo, uznávám, asi je to dost černý scénář a nějak se to vyřeší… ale pak mají ještě problém s těmi dividendami)
To platí pro výnos z prodeje, ne pro dividendy.Jj, tak jsem to myslel. Nevím, jak/jestli se daní dividendy u akumulačních ETF, předpokládám že například Apple zaplatí daň ze zisku, ze zbytku se část vyplatí na dividendách a fond který ty akcie drží (a v případě iShares má sídlo v Irsku) pak už žádnou daň neplatí.
Zajištěné čím, stoplossem? Co když nebude likvidita na jeho vypořádání? (jo, uznávám, asi je to dost černý scénář a nějak se to vyřeší… ale pak mají ještě problém s těmi dividendami)To nevím, ale když jsem to dřív trochu zkoumal, došel jsem k závěru že riziko tam je zanedbatelné.
ale neposkytuje žádný prospekt či jiné informace k nabízeným ETFA potřebuješ to? Informace najdeš i jinde.
Zkoušel jsem si udělat demo účet a je to ještě větší retroJe, ale celkem bez vlivu na funkčnost (teda, za mě je funkčnost koupit, dívat se kolik to má aktuální hodnotu, za dlouho prodat, takže tam není moc co pokazit).
Patria poskytuje informace a grafy výnosnosti ETFNa grafy chodím třeba na Yahoo Finance. I když radši bych grafy které by ukazovaly i dividend reinvested výnos, ty jsem nenašel. Jinak z Fio jdou vyrazit CSVčka, takže si můžeš grafovat doalejujá.
Cena pokynu je je 15 dolarů, měnová konverze je 1,5% a také píšou 0,8% vstupní poplatek.A ještě tam byl nějaký roční poplatek za každý jeden kus papíru…
Tiskni
Sdílej: