Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Tiskni
Sdílej:
ze jedine bezpecne penize, investice nebo majetek je ten, o kterych pritel stat nevi, ze jej mate.Hm... vyhoda americkych akcii je, ze nejake tam vlastni kazdy druhy, takze politici maji zajem na tom aby se akciovemu trhu darilo.
Ale vážně, opravdu si nedovedete představit situaci, ve které nebudou mít cizinci jiné podmínky než místní?
jedine bezpecne penize, investice nebo majetek je ten, o kterych pritel stat nevi, ze jej mate... a nemůže na to snadno přijít.
špatný cený papíry prostě :D :D :D :D
African Americans (also referred to as Black Americans or Afro-Americans) are an ethnic group of Americans with total or partial ancestry from any of the black racial groups of Africa. The phrase generally refers to descendants of enslaved black people who are from the United States. … According to U.S. Census Bureau data, African immigrants generally do not self-identify as African American. The overwhelming majority of African immigrants identify instead with their own respective ethnicities (≈95%). …
A pak je taky zarážející, že na demo účtu jsem byl v pohodě za rok snad 25% v plusu, ale v reálu jsem měl nervy jen na těch 6% (občas s bídou):)Neni, to je ten rozdil mezi teorii a praxi vnimani rizika. Kdyz budes mit 45% pokles na demo/papertrading portfoliu, tak si proste reknes, ze to presne odpovida hustote rozdeleni pravdepodobnosti, otrepes se a jedes dal bez zmeny strategie. Kdyz se ale totez stane se skutecnyma penezma, na ktere jsi musel tvrde vydelat a pred investovanim je zdanit, pravdepodobne si reknes, ze je to vse v prdeli, prodas se ztratou a zacnes nadavat na kasinovy kapitalismus a to jeste nemluvim o tom, jaky dostanes pojeb, kdyz se o tom dozvi tva manzelka, treba...
#flatteningthecurve
:D :D :D :D
Druhý důležitý faktor je, jak fond nakládá s dividendami, může je buď přímo vyplácet nebo reinvestovat. Osobně moc nevidím důvod pro dividendové ETF, u kterých je také otázka, jak to je se zdaněním, u reinvestujících (akumulačních) ETF se nemusíte o nic starat.Tipy na taková ETF? Já mám ETF co vyplácejí (VTI, SPY, DIA, IVV, VXUS) a když přijdou dividendy, tak to (po 15% zdanění) přidám k dalšímu nákupu.
Poslední krok je výběr brokera, to už nechám na vás.No to je právě docela problém, děs a bída.
tak to (po 15% zdanění) přidám k dalšímu nákupuNěkde jsem četl že po 3 letech se výnos z investice nemusí danit, pokud to tak je, tak je ta automatická reinvestice podstatně výhodnější...
Tipy na taková ETF?Tady bych vlevo vybral: equity, use of profit: accumulating, a v tabulce pak sort by largest.
No to je právě docela problém, děs a bída.Co se týče půjčovaní u Degira, pochopil jsem to tak, že v podstatě tam je nulové riziko, vzhledem k tomu že to je zajištěné. A taky je otázka jestli se půjčují i ETF nebo jenom akcie.
Někde jsem četl že po 3 letech se výnos z investice nemusí danit, pokud to tak je, tak je ta automatická reinvestice podstatně výhodnější...To platí pro výnos z prodeje, ne pro dividendy.
Co se týče půjčovaní u Degira, pochopil jsem to tak, že v podstatě tam je nulové riziko, vzhledem k tomu že to je zajištěné.Zajištěné čím, stoplossem? Co když nebude likvidita na jeho vypořádání? (jo, uznávám, asi je to dost černý scénář a nějak se to vyřeší… ale pak mají ještě problém s těmi dividendami)
To platí pro výnos z prodeje, ne pro dividendy.Jj, tak jsem to myslel. Nevím, jak/jestli se daní dividendy u akumulačních ETF, předpokládám že například Apple zaplatí daň ze zisku, ze zbytku se část vyplatí na dividendách a fond který ty akcie drží (a v případě iShares má sídlo v Irsku) pak už žádnou daň neplatí.
Zajištěné čím, stoplossem? Co když nebude likvidita na jeho vypořádání? (jo, uznávám, asi je to dost černý scénář a nějak se to vyřeší… ale pak mají ještě problém s těmi dividendami)To nevím, ale když jsem to dřív trochu zkoumal, došel jsem k závěru že riziko tam je zanedbatelné.
ale neposkytuje žádný prospekt či jiné informace k nabízeným ETFA potřebuješ to? Informace najdeš i jinde.
Zkoušel jsem si udělat demo účet a je to ještě větší retroJe, ale celkem bez vlivu na funkčnost (teda, za mě je funkčnost koupit, dívat se kolik to má aktuální hodnotu, za dlouho prodat, takže tam není moc co pokazit).
Patria poskytuje informace a grafy výnosnosti ETFNa grafy chodím třeba na Yahoo Finance. I když radši bych grafy které by ukazovaly i dividend reinvested výnos, ty jsem nenašel. Jinak z Fio jdou vyrazit CSVčka, takže si můžeš grafovat doalejujá.
Cena pokynu je je 15 dolarů, měnová konverze je 1,5% a také píšou 0,8% vstupní poplatek.A ještě tam byl nějaký roční poplatek za každý jeden kus papíru…