Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když něco hledám přes google tak mám občas pocit, že weby jsou bud s neužitečným obsahem, ale dobře optimalizované pro vyhledávače nebo užitečné, u kterých ale jejich tvůrce na nějaké vyhledávče kašle. Řadu věcí, které jsem pracně neúspěšně googloval jsem pak našel spíš nahodou, občas u i na soukromých webech lidí, co mě někde v diskuzi naštvali, když jsem si zjišťoval, co jsou vlastně zač.
A co Vy, používáte vlastní vyhledávač Google či nějaké jiné vlastní vyhledávače, které upřednostńují stránky jež považujete za kvalitní? Nebo požíváte sdílené záložky? Které konkrétní, aby byly veřejně přístupné.
Tiskni
Sdílej:
Bohužel, vyhledávač Google se posunul do roviny, kdy spíše diktuje, jak se mají dělat stránky, než aby se pokoušel o nestranné vyhledávání.
Mám podobné zkušenosti, hledání v Google, které před několika lety fantasticky fungovalo, už není co bývalo. Google má holt algoritmy, které jsou báječně citlivé na ovlivňování zvenku a dají se ovlivňovat do tak velké míry, jako tomu u jiných vyhledávačů před jeho vznikem nebylo. Poté, co princip algoritmů Google vešel ve známost, a zároveň se Google stal majoritním vyhledávačem – vzniklo obrovské odvětví SEO, které zaprasilo internet. SEO by nikdy nemohlo tohle způsobit bez Google.
Kromě toho je Google zvláštní svým chováním. Spoustu stránek často projíždí, ale velkou část z nich v Google nenajdete. Buď na ně není odkaz ze stránek s dostatečně vysokým pagerankem, a registrace v Google znamená jen to, že jste jí registrovali. Když napíšete cokoli na stránku s vysokým pagerankem, bude to na předních pozicích, i když hleavní téma je úplně jiné.
nebo www.google.com/linux
Jeee, to je paráda. Začnem to používať. Ďakujem za upozornenie. Minule som v nejakom blogu (cez Akgregator) narazil na pojem Jolie a bol som zvedavý, čo je to zač - je to Java Orchestration Language Interpreter Engine. A "normálny" google mi tam furt pchal pod nos nejakú babu, volá sa Angelina alebo tak nejak.
No vidíš. Já se svou search history to měl jako druhý odkaz na druhé stránce, což není žádná sláva, ale když jsem kouknul, co normální lidé vidí, tak mě to po páté stránce přestalo bavit.
Já osobně používám iGoogle a search history. A musím říct, že jsem maximálně spokojený. Jediný problém je, když chci někomu poslat klíčová slova — to mi nefunguje, protože výsledky u mě na základě mé search history se liší od výsledků "běžných" uživatelů. Změnu vyhledávače či změnu nastavení neplánuji, protože jsem velmi spokojený.
Haha google linux to nic neni, ale http://www.google.com/intl/xx-klingon/
já poslední dobou taky přestávám mít google rád. když už ho používám, tak spíš přes web keyboardr.com (vyhovuje mi, že se dobře ovládá pomocí klávesnice) a poslední dobou čím dál tím častěji používám sémantický vyhledávač hakia.com.
Ale dost často vím co a kde hledám, tak nejčastěji využívám vyhledávací pole ve firefoxu, ve kterém mám poměrně dost vyhledávacích modulů...