Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Bohužel, vyhledávač Google se posunul do roviny, kdy spíše diktuje, jak se mají dělat stránky, než aby se pokoušel o nestranné vyhledávání.
Mám podobné zkušenosti, hledání v Google, které před několika lety fantasticky fungovalo, už není co bývalo. Google má holt algoritmy, které jsou báječně citlivé na ovlivňování zvenku a dají se ovlivňovat do tak velké míry, jako tomu u jiných vyhledávačů před jeho vznikem nebylo. Poté, co princip algoritmů Google vešel ve známost, a zároveň se Google stal majoritním vyhledávačem – vzniklo obrovské odvětví SEO, které zaprasilo internet. SEO by nikdy nemohlo tohle způsobit bez Google.
Kromě toho je Google zvláštní svým chováním. Spoustu stránek často projíždí, ale velkou část z nich v Google nenajdete. Buď na ně není odkaz ze stránek s dostatečně vysokým pagerankem, a registrace v Google znamená jen to, že jste jí registrovali. Když napíšete cokoli na stránku s vysokým pagerankem, bude to na předních pozicích, i když hleavní téma je úplně jiné.
nebo www.google.com/linux
Jeee, to je paráda. Začnem to používať. Ďakujem za upozornenie. Minule som v nejakom blogu (cez Akgregator) narazil na pojem Jolie a bol som zvedavý, čo je to zač - je to Java Orchestration Language Interpreter Engine. A "normálny" google mi tam furt pchal pod nos nejakú babu, volá sa Angelina alebo tak nejak.
No vidíš. Já se svou search history to měl jako druhý odkaz na druhé stránce, což není žádná sláva, ale když jsem kouknul, co normální lidé vidí, tak mě to po páté stránce přestalo bavit.
Já osobně používám iGoogle a search history. A musím říct, že jsem maximálně spokojený. Jediný problém je, když chci někomu poslat klíčová slova — to mi nefunguje, protože výsledky u mě na základě mé search history se liší od výsledků "běžných" uživatelů. Změnu vyhledávače či změnu nastavení neplánuji, protože jsem velmi spokojený.
Haha google linux to nic neni, ale http://www.google.com/intl/xx-klingon/
já poslední dobou taky přestávám mít google rád. když už ho používám, tak spíš přes web keyboardr.com (vyhovuje mi, že se dobře ovládá pomocí klávesnice) a poslední dobou čím dál tím častěji používám sémantický vyhledávač hakia.com.
Ale dost často vím co a kde hledám, tak nejčastěji využívám vyhledávací pole ve firefoxu, ve kterém mám poměrně dost vyhledávacích modulů...
Tiskni
Sdílej: