Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Je to již nějaký ten pátek, kdy jsem poprvé narazil na problematiku Tusted Computingu, TCPA/TCG a podobně. Už v této době mě zarazilo, jak se nad tím v našich končinách téměř nikdo nepozastavil. V zahraničí toho času bujela ogranizace Against-TCPA, bohužel to vypadá že už to také není co bývalo (soudě dle jejich WWW, rád bych se mýlil).
Osobně jsem si také myslel, že se jedná o nafouknutou bublinu. Že něco takového by si lidi přece nenechali líbit. A v tom si dnes tak mimochodem čtu zprávu o tom, jak nám IBM přináší ten skvělí Trusted Computing na Linux. A ono to začíná vypadat, že nejenže si to necháme líbit, ale ještě z toho budeme mít radost...
Nevím jak vám, ale mě osobně myšlanka Trusted Computingu nahání husí kúži. Myšlenka JEDINÉ organizace, která bude schvalovat co je správné, co se smí, a co nikoliv. Jediného čipu, který by měl být v každé spotřební elektronice.
Kdo odmítne, nebude existovat... To dle mého názoru nevěstí nic dobrého.
PS: K problematice TC je k dispozici hezke video, kdo nevidel, tak http://www.lafkon.net/tc/ :)
Tiskni
Sdílej:
Vyřešilo by to problém s tím, že fyzický přístup == root.Kde jsi na tuto rovnost přišel? Šifrovaný root to řeší... Nehledě na to, že rovnost to není ani bez šifrování, možná tak implikace
Na začátku musí být vždycky alespoň kód, který klíč přijme.
| V
kromě /boot šifrovaný
Pozměním obsah bootu (v tom mi nic nebrání) tak, aby tebou vložený klíč někam uložil. Pak už si ho pouze vyzvednu a mám přístup ke všemu.
Ale na úrovni "Co to meleš?" se nehodlám bavit, i kdybych neměl vůbec pravdu