Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Je to již nějaký ten pátek, kdy jsem poprvé narazil na problematiku Tusted Computingu, TCPA/TCG a podobně. Už v této době mě zarazilo, jak se nad tím v našich končinách téměř nikdo nepozastavil. V zahraničí toho času bujela ogranizace Against-TCPA, bohužel to vypadá že už to také není co bývalo (soudě dle jejich WWW, rád bych se mýlil).
Osobně jsem si také myslel, že se jedná o nafouknutou bublinu. Že něco takového by si lidi přece nenechali líbit. A v tom si dnes tak mimochodem čtu zprávu o tom, jak nám IBM přináší ten skvělí Trusted Computing na Linux. A ono to začíná vypadat, že nejenže si to necháme líbit, ale ještě z toho budeme mít radost...
Nevím jak vám, ale mě osobně myšlanka Trusted Computingu nahání husí kúži. Myšlenka JEDINÉ organizace, která bude schvalovat co je správné, co se smí, a co nikoliv. Jediného čipu, který by měl být v každé spotřební elektronice.
Kdo odmítne, nebude existovat... To dle mého názoru nevěstí nic dobrého.
PS: K problematice TC je k dispozici hezke video, kdo nevidel, tak http://www.lafkon.net/tc/ :)
Tiskni
Sdílej:
Vyřešilo by to problém s tím, že fyzický přístup == root.Kde jsi na tuto rovnost přišel? Šifrovaný root to řeší... Nehledě na to, že rovnost to není ani bez šifrování, možná tak implikace
Na začátku musí být vždycky alespoň kód, který klíč přijme.
| V
kromě /boot šifrovaný
Pozměním obsah bootu (v tom mi nic nebrání) tak, aby tebou vložený klíč někam uložil. Pak už si ho pouze vyzvednu a mám přístup ke všemu.
Ale na úrovni "Co to meleš?" se nehodlám bavit, i kdybych neměl vůbec pravdu