Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
[N] kde-base/phonon (--): KDE multimedia API
[N] kde-base/phonon-xine [1] ((~)4.1.1): KDE Phonon Xine backend
[N] media-sound/phonon [1] (~4.2.0): KDE multimedia API
[N] x11-libs/qt-phonon ((~)4.4.2): The Phonon module for the Qt toolkit.
[1] "kde" /usr/portage/local/layman/kde-testing
vidim jich tu vic .....
no a ja sem vice mene stable uzivatel ... i kdyz tech odmaskovanych veci mam celkem dost .... dost na to abych pouzival adresare misto souboru v /etc/portage/
Taky už mi to párkrát udělalo, pěkná ostuda abc...Můžete doporučit pro přístup klientů k Abíčku nějaký lepší protokol než HTTP? Tohle chování je totiž způsobeno principem protokolu HTTP – klient odešle požadavek a na něj server reaguje odpovědí. Tohle chování mi připadá pořád lepší, než příspěvek zahodit, pokud se bude zdát, že klient cílovou stránku nedonačetl. Přidávat každému požadavku unikátní ID a filtrovat duplicitní odeslání by zase znemožnilo používat historii prohlížeče…
ad 2) tak to opravdu neni potreba nekteri lide maji qt bez toho.Prave proto ze to je potreba. Taky jsem mel qt bez "toho", ale kde4 to vyzaduji.
"KDE v gentů"Myslel jsem, že je to „džentů“
Jelikož distribuce Gentoo dostala název podle nejrychlejšího tučňáka, Tučňáka oslího (doufám, že nemáte problémy s diakritikou v URL ), je správná výslovnost podle Wiki /ˈdʒɛntuː/ (český přepsáno: džentů).
Si vtipnej :P Podle nejnojvejsi glep to ma bejt v metadata.xml.au, kdo to má usledovat, já se akorát podíval, kde je to v oficiálním stromu, grep na filesystému je pro mě rychlejší než něco lovit v dokumentaci po webu ...
Ale tohle bude globalni use az ho pridame do stromu, tak sme to nikam nestrkali :]no a pokud už je o tom rozhodnuto, tak co brání tomu, aby tam byl (byť ho zatím nic nevyužívá)? jinak stroj zatím kompiluje, až se z něj kouří :-/
1) hm to by ani nemelo mit zavyslost mezi kde-meta a kde-l10n opravdu to tam nema bejt a nebude.jak víš, pátrání po aktuální verzi různých pravidel není moje silná stránka, takže bych se rovnou zeptal takto: změnilo se něco od vyřešení bugu 137297? tedy, netvrdím, že to musí být řešeno zrovna jako závislost kde-meta na kde-l10n, ale bylo by pěkné, když má uživatel nastaveno nějaké LINGUAS, tak aby se mu příslušný překlad nainstaloval, pokud je pro daný program k disposici, automaticky
2) to je bug to opravim :]ještě bych měl dodat, že mám kdebluetooth verzi 1.0_beta2-r2, vidím, že beta8 se poněkud liší ...
Tiskni
Sdílej: