Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To jako neni vtip? Kdysi jsem v Křemencově ulici na Praze 1 jednoho koupil, další se bude hodit
Na Windows funguje třeba mnohem lépe některý hardware
Na Windows funguje třeba mnohem lépe některý hardwareNo právě.
ale instalace některých komponentů bezproblémová není natolik, aby se mohlo říci, že si zaplatím za pohodlí ve Windows proti určitým starostem na Linuxu, který je zdarma ..Tak tak. Vzhledem ke své profesi a zkušenostem, bych se spíše jako uživatel upsal „dražšímu“ Redhatu, než Microsoftu.
No, já jsem chtěl demonstrovat, že si umíme sami ze sebe dělat legraciTak na to se těším, až toto demonstruješ :). Zatím demonstruješ, že jsi zamindrákovaný suchar, pokud vím.
ale že by řekla, že na něco je Linux opravdu na prdPravda, já nejsem paní komunita, ale co je na linuxových distribucích, konkrétních i obecně naprd, říkám dnes a denně. Vždyť s tím systémem denně pracuju.
ale že by řekla, že na něco je Linux opravdu na prd, to neSleduj delší dobu diskuzní fórum a uvidíš, že se tak děje. Tohle jsou jen nepodložené výkřiky. Já Wokna soudím jen podle sebe a vlastních zkušeností z práce - kdybych o nich nic nevěděl, tak by mě nenapadlo lézt do jejich fóra a pronášet tam cokoliv negativního. To dokonce nedělám ani teď, ani jednou jsem ve Win fóru nebyl, nezajímá mě to a přitom bych byl určitě skvělý troll
Většina komunity sice komerčnímu systému absolutně nerozumíNepovedená nadsázka. Většina linuxové komunity rozumí Windowsům víc než většina windowsové komunity.
BSOD (naposledy viděno 1x v roce 2007 po instalaci nesprávného ovladače na grafárnuNaposledy viděno koncem roku 2010 na kiosku v technické knihovně v Praze. Mám vyhrabat fotku? Je to trapas a ostuda, i pro knihovnu.
Tiskni
Sdílej: