V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Osobně totiž moc na "kvalitu školství" nevěřím, a spíš dám přednost pohodové zemi s pěknou přírodou kde nebudu mít strach o život, protože stejně sem se většinu věcí naučil sám.
Co se tyka prohibice tak to mi vubec nevadi (jestli to teda nema negativni dopady na lidi, coz teda asi nebude mit horsi dopady nez alkohol )
Slovinsko bych ještě tak rok zpátky bral, ale jak píšeš, nejsou na tom v poslední době nejlíp a bojím se že to bude jenom horší. Co se jazyků týká, tak asi nemám problém (Angličtina, Němčina, trochu Španělština, slovanský jazyky taky celkem ok). Ale co se týká španělštiny, tak s tím bych asi spíš jel na poznávačku jižní Ameriky, to by mohlo být zajímavý.
Ten hostel vypadá moc zajímavě . Co se týká ceny, tak tam mám asi trochu zkreslenou představu. Byl sem rok ve Skotsku za cca 60k Kč. Je pravda že žádnej luxus, ale přežil sem
Island by byl dost hardcore asi ale je v širším výběru. Asi bych se tam bál jestli bude práce (abych zaplatil školný)
Naucis, ale trva to. A pokud mas studovat skolu a pracovat v jazyce, ktery neznas, je to dost na pytel.
No dobře, ale na to ti stačí při mírně intenzivnějším učení tak rok, rok a půl maximálně. Pokud by se člověk dost snažil, dalo by se to zvládnout i rychleji. To snad není žádná trága...
No dobře, ale na to ti stačí při mírně intenzivnějším učení tak rok, rok a půl maximálně. Pokud by se člověk dost snažil, dalo by se to zvládnout i rychleji. To snad není žádná trága...Takhle mluví akorát lidi, kteří se tu Finštinu nikdy neučili, ala perkele!
Takhle mluví akorát lidi, kteří se tu Finštinu nikdy neučili, ala perkele!Suomea ei ole vaikea kieli. Ja ihmiset Erasmussa se tietävät.
Takovej namistrovanej kec. Zajimalo by me kolik jazyku ovladas.
Jestli to není jen rétorická otázka, pošli mail (přes formulář v profilu - ty tam bohužel žádný nemáš).
Jestli moje příspěvky vyzněly jako frajerování, tak sorry, to nebyl úmysl. Spíš údiv nad tím, že by měl být problém naučit se cizí jazyk ve chvíli, kdy to člověk skutečně
Ja se snazim naucit spanelsky uz asi pet let a porad nic moc.
A žiješ tam, nebo jsi někde jinde a chodíš někam 1x týdně na hodinu? Jakým způsobem se učíš?
Anglictina pro me taky neni 100% samozrejmost a casto hledam slovicka a to ziju v anglicky mluvicich zemi vic jak 4 roky, a uz pred tim jsem dal IELTS na 7.5 ... to je realita uceni se jazyku.
No a já občas nevím, co znamená nějaké slovíčko v češtině . Život není černobílý
.
Většinu ano. Je pravda, že u Irska a Itálie sem trochu váhal jestli na tom sou fakt hůř než Česká republika.
Nechci ti do toho kecat, ale trošku pochybuji o tvém přehledu. 1. Jsi do zemí horším než ČR zařadil Španělsko, ale Portugalsko ti tam nespadlo. Portugalsko je zasažené krizí mnohem více než Španělsko, v HDP už jsou pod námi a brzo budou i platově, zatím Šp je jak HDP, tak platy pořád výrazně nad námi. Veřejné finance v Irsku a Itálii můžou mít problémy, ale pořád jsou to ekonomiky, které mají mnohem větší výkon (Irsko jedno z nejvyšších DPH v Evropě) a taky několikanásobně vyšší platy a životní úroveň tomu odpovídá.
No a hlavně nechápu, proč se rozhodovat o škole právě na základě těchto kritérií. Vyspělost země ještě neznamená kvalitní školy. Např. v Rusku jsou v některých oborech jedny z nejlepších škol na světě. Osobně by mě spíš zajímal rozsah anglických programů v daných zemích a jazyková bariéra. Zatímco standardní programy v národních jazycích jsou často bezplatné, anglické programy jsou placené. Školné taky není jediný náklad. Celkové životní náklady např. v Dánsku můžou být ve výsledku dražší než životní náklady+školné v nějaké méně drahé zemi.
Ne, krize mi az tak nevadi, hledel sem hlavne na problemy se svobodou projevu, cenzurou a dalsi.
Nevim jak Wales, ale Skotsko je dost dost oploceny. Leda nejakej severozapad by prichazel v uvahu, ale tam krom par ovci nic neni :-/
Kdyz se vyhnes vychodnimu pobrezi tak snad jo. Ale je pravda ze ja zas nemuzu porovnavat s Anglii, tou sem jenom projizdel autobusem.
Rád bych zůstal v Evropě. Jednak kvůli vzdálenosti, jednak kvůli jazyku (čímž teda vyřazuji Finsko, Maďarsko a Pobaltský země).Ve Finsku umí každý Anglicky a programy na magistra jsou tam taky v Angličtině.
Sou tam, je pravda ze mozna neopravnene sem je vyradil na zaklade jazyka (precejenom pokud bych nekam emigroval tak bych se rad tamni jazyk naucil). Ale treba Estonsko by mohla byt dobra volba.
Az se naucis cist a rozumnet textu, tak s tebou klidne budu diskutovat
Predbezne sem si vyhlidl Lulea, myslim ze tam by vsichni cerni pomrzli . Ale nakonec trochu vaham, je tezky zhodnotit co by mi to prineslo a o co bych mohl prijit.
pro4 jsi nedal portugalsko do druhe skupiny ?
Tiskni
Sdílej: