Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
u OEM verze Windows nemáte nárok na podporu společnosti MicrosoftVážně? Já jsem myslel, že za ty tři tisíce, nebo kolik že to stojí, si člověk pořídí nejen licenci na operační systém sporné kvality, ale taky bezplatné konzultace, když přiložená nápověda stojí za prd. Vidím, že vím o Microsoftu ještě míň, než jsem si myslel.
Už je to nahlášeno. Jen jsem chtěl naznačit, že Win padá i při těch nejbanálnějších situacích.
Sorry. To jsem před tím nenapsal. Chtěl jsem totiž v uvedeném článku (viz odkaz v blogu) na www.zive.cz reagovat na jeden příspěvek do diskuze a MSIE mi celý spadl. Po znovuotevření kouknu do historie a ... výsledek vidíte.
Jinak aplikace padají docela često. Poslední případ. Ve Wordu jsem označil tři řádky textu, klepnul na tlačítko odrážek a ... konec. Word totálně zatuhnul. Pomohlo jedině Ctrl-Alt-Del.
A abych reagoval. Linux=0,- Kč+DPH => tam se dá lecos tolerovat, ale Win+Office+Norton=několik_nemálo_tisíc+DPH => tak to je hnus.
neexistuje plnohodnotná náhrada za Microsoft OfficeTo závisí na použití. Jestli OpenOffice zastoupí Microsoft Office závisí (pokud vynecháme paměťovou náročnost OpenOffice) na tom, jak složité dokumenty si jednotlivec/firma vyměňuje s okolím. Na jednoduché texty a tabulky (třeba ceníky) OpenOffice stačí, s prezentacemi je to horší. Ještě zbývá Wine či CrossOver Office. Toto všechno si ale může každý vyzkoušet a rozhodnout sám.
Nejsem admin
Strašně by mne zajímalo, kolik nebo jaké speciální funkce v MS Office používáte, které OO.org nemá. Já používám oba. V práci MS Word, Exel, Outlook a doma OO Writer a Evolution. Rozdíly samozřejmě jsou, ale ty funkce a možnosti do konce života nebudu potřebovat.
Ale ať si každý používá to, co mu vyhovuje. To nemyslím ironicky, ale naprosto vážně.
Teď mě napadnul námět na blog
Odbočím poněkud od původního tématu a budu reagovat takvou úvahou.
Kompatibilita. Slovo, za kterým se skrývá vše. V tom je jádro pudla. Záleží na úhlu pohledu. Dříve se počítače ozačovali jako IBM kompatibilní. IBM byl psaný/nepsaný standard. A určitě se mnou budete souhlasit, že když MS díky skvělému marketingu zaplavil svět svým Officem, začalo se jako standard považovat DOC, XLS, PPT a MDB. Každý alternativní balík Office firmy x.y. má ty své formáty pro ukládání dokumentů. Ale kde je napsáno, nebo kdo stanovil, že zrovna DOC, XLS, PPT a MDB jsou standardy a ostatní (myšleno výrobce x.y.) se jím musí vyrovnat. Nebo má Microsoft snad patent na rozum a jedině jejich formáty jsou ty pravé. ...to mi připomíná reklamy na prášky na praní... A pokud ne, nesplňují nároky a jsou označeny jako nekompatibilní a neschopné konkurence, nebo nasazení ve firmě, atp.
Proč? Odpovím si sám. To není těžké. Uživatelé a reklamní kampaně Microsoftu. ...opět vidím prášky na praní... A tak množstevně válcují ostatní uživatel OfficeXY balíků. Čichám tu peníze. Nebo se pletu?
Snad se ale s příchodem XML časy změní a skončí nesmyslná rivalita MS Office vs OpenOffice. StarOffice, KOffice, GnomeOffice, aj. zatím sedí na střídačce.
I když... Syn letos nastoupil do prvního ročníku obchodní akademie a jako jednu z učebnic, které si musí obstarat byla i kniha MS Word 2003. Tak nevím...
Tiskni
Sdílej: