Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
u OEM verze Windows nemáte nárok na podporu společnosti MicrosoftVážně? Já jsem myslel, že za ty tři tisíce, nebo kolik že to stojí, si člověk pořídí nejen licenci na operační systém sporné kvality, ale taky bezplatné konzultace, když přiložená nápověda stojí za prd. Vidím, že vím o Microsoftu ještě míň, než jsem si myslel.
Už je to nahlášeno. Jen jsem chtěl naznačit, že Win padá i při těch nejbanálnějších situacích.
Sorry. To jsem před tím nenapsal. Chtěl jsem totiž v uvedeném článku (viz odkaz v blogu) na www.zive.cz reagovat na jeden příspěvek do diskuze a MSIE mi celý spadl. Po znovuotevření kouknu do historie a ... výsledek vidíte.
Jinak aplikace padají docela često. Poslední případ. Ve Wordu jsem označil tři řádky textu, klepnul na tlačítko odrážek a ... konec. Word totálně zatuhnul. Pomohlo jedině Ctrl-Alt-Del.
A abych reagoval. Linux=0,- Kč+DPH => tam se dá lecos tolerovat, ale Win+Office+Norton=několik_nemálo_tisíc+DPH => tak to je hnus.
neexistuje plnohodnotná náhrada za Microsoft OfficeTo závisí na použití. Jestli OpenOffice zastoupí Microsoft Office závisí (pokud vynecháme paměťovou náročnost OpenOffice) na tom, jak složité dokumenty si jednotlivec/firma vyměňuje s okolím. Na jednoduché texty a tabulky (třeba ceníky) OpenOffice stačí, s prezentacemi je to horší. Ještě zbývá Wine či CrossOver Office. Toto všechno si ale může každý vyzkoušet a rozhodnout sám.
Nejsem admin
Strašně by mne zajímalo, kolik nebo jaké speciální funkce v MS Office používáte, které OO.org nemá. Já používám oba. V práci MS Word, Exel, Outlook a doma OO Writer a Evolution. Rozdíly samozřejmě jsou, ale ty funkce a možnosti do konce života nebudu potřebovat.
Ale ať si každý používá to, co mu vyhovuje. To nemyslím ironicky, ale naprosto vážně.
Teď mě napadnul námět na blog
Odbočím poněkud od původního tématu a budu reagovat takvou úvahou.
Kompatibilita. Slovo, za kterým se skrývá vše. V tom je jádro pudla. Záleží na úhlu pohledu. Dříve se počítače ozačovali jako IBM kompatibilní. IBM byl psaný/nepsaný standard. A určitě se mnou budete souhlasit, že když MS díky skvělému marketingu zaplavil svět svým Officem, začalo se jako standard považovat DOC, XLS, PPT a MDB. Každý alternativní balík Office firmy x.y. má ty své formáty pro ukládání dokumentů. Ale kde je napsáno, nebo kdo stanovil, že zrovna DOC, XLS, PPT a MDB jsou standardy a ostatní (myšleno výrobce x.y.) se jím musí vyrovnat. Nebo má Microsoft snad patent na rozum a jedině jejich formáty jsou ty pravé. ...to mi připomíná reklamy na prášky na praní... A pokud ne, nesplňují nároky a jsou označeny jako nekompatibilní a neschopné konkurence, nebo nasazení ve firmě, atp.
Proč? Odpovím si sám. To není těžké. Uživatelé a reklamní kampaně Microsoftu. ...opět vidím prášky na praní... A tak množstevně válcují ostatní uživatel OfficeXY balíků. Čichám tu peníze. Nebo se pletu?
Snad se ale s příchodem XML časy změní a skončí nesmyslná rivalita MS Office vs OpenOffice. StarOffice, KOffice, GnomeOffice, aj. zatím sedí na střídačce.
I když... Syn letos nastoupil do prvního ročníku obchodní akademie a jako jednu z učebnic, které si musí obstarat byla i kniha MS Word 2003. Tak nevím...
Tiskni
Sdílej: