Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Tiskni
Sdílej:
Neviem, pre mna uz zostala Fedora ozaj iba ako playground vyvojarov RedHatu :) snazil som sa to chvilu pouzivat ale ee :/
Btw. Naco si to vlastne instalil ? :D
RHEL mě živí. Rád vím dopředu, co mě čeká... A doufal jsem, že mi fc10 otevře dveře do nového světa cool & groovy aplikací. ;)
no ... a neotvorila :D ... "sakra" mi musime mat jeden RHEL v praci ... ale najradsej by som to vyhodil :/ keby tak ta aplikacia isla jednoducho aj na inom distre :( malo by sa to volat RH HELL
> Opět se ukazuje jak si sebou fedora vláčí břímě normy. Tj. norma je to, co určuje většina.
Ocekavate osviceneho monarchu, nebo jen vladu nejake first-class co bude tem ostatnim ukazovat cestu ze tmy? Neumim si nejak predstavit zivotaschopny projekt jdouci proti vetsine svych uzivatelu/developeru.
> Ale abych pokračoval v rozhořčeném rantu: Ani jsem se nesnažil instalovat x86_64 verzi
Proc?
> [root@localhost ~]# audit2why < /var/log/audit/audit.log | grep type= | wc -l
Ze by to chtelo /home?
Nojo, chápu.
Jenže po odškrtnutí Dial-Up sekce při instalaci se výše zmíněná zase vrátí. To už mi připadá, jako že to jde proti mě. Ale budiž, svoji cestu znám a vím jak to vynechat. Kéž by to tak šlo i jinde.
Protože wine. Alespoň ve fc8, kterou mám zrovna teď jako default, ani nejde nainstalovat. A k čemu mi je cedega, když pod ubuntu mi Hra běží líp pod wine než cedegou? (Ani nechci zmiňovat ostatní záležitosti, jen pochválím Adobe; už se podívám na youtube na video i pod fc.x86_64 bez nspluginwrapper(rpm)
)
/home tam samozřejmě je. Defaultní instalační. Dík za radu i tak. Jen jsem nenamountoval to své drahocenné ;)
(Doufám, že je jasné co je odpověď na co... nový frikulínský editor příspěvků mi, coby fosilovi, nesedí. Když se snažím o citace, furt něco drmolí o nepovoleném SPAN tagu, který jsem určitě nikam nevkládal. Mea maxima culpa.)
Tak já něco napíšu k tomu me-tv - balíček je připravený, ale přímo do Fedory nemůže, protože pro přehrávání se používá přes rouru napojený přehrávač Xine. Takže ho časem přidám do RPMFusion. Vyměnil jsem si na téma "použitý přehrávač" několik mailů s autorem a ten se nebrání použití gstreameru jako výstupu. On ho jen zavrhnul po špatných zkušenostech se staršími verzemi.
Svýho času yeti napsal tohle: http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/rukovet-balice-rpm-viii-zavislosti
Nestačilo by to tam přidat a nechat na nás (slepých klikačích) aby se to povedlo?
Minimálně se to (ve fedoře poprvé) povedlo s pokusem o přehrání .avi. Tj. řeklo to: potřebuju KLM.rpm a je dostupné v XYZ.repo.
Proč to nezkusit, aby nás hlupáky zase jednou zahřálo štěstí ;)