Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Tiskni
Sdílej:
Neviem, pre mna uz zostala Fedora ozaj iba ako playground vyvojarov RedHatu :) snazil som sa to chvilu pouzivat ale ee :/
Btw. Naco si to vlastne instalil ? :D
RHEL mě živí. Rád vím dopředu, co mě čeká... A doufal jsem, že mi fc10 otevře dveře do nového světa cool & groovy aplikací. ;)
no ... a neotvorila :D ... "sakra" mi musime mat jeden RHEL v praci ... ale najradsej by som to vyhodil :/ keby tak ta aplikacia isla jednoducho aj na inom distre :( malo by sa to volat RH HELL
> Opět se ukazuje jak si sebou fedora vláčí břímě normy. Tj. norma je to, co určuje většina.
Ocekavate osviceneho monarchu, nebo jen vladu nejake first-class co bude tem ostatnim ukazovat cestu ze tmy? Neumim si nejak predstavit zivotaschopny projekt jdouci proti vetsine svych uzivatelu/developeru.
> Ale abych pokračoval v rozhořčeném rantu: Ani jsem se nesnažil instalovat x86_64 verzi
Proc?
> [root@localhost ~]# audit2why < /var/log/audit/audit.log | grep type= | wc -l
Ze by to chtelo /home?
Nojo, chápu.
Jenže po odškrtnutí Dial-Up sekce při instalaci se výše zmíněná zase vrátí. To už mi připadá, jako že to jde proti mě. Ale budiž, svoji cestu znám a vím jak to vynechat. Kéž by to tak šlo i jinde.
Protože wine. Alespoň ve fc8, kterou mám zrovna teď jako default, ani nejde nainstalovat. A k čemu mi je cedega, když pod ubuntu mi Hra běží líp pod wine než cedegou? (Ani nechci zmiňovat ostatní záležitosti, jen pochválím Adobe; už se podívám na youtube na video i pod fc.x86_64 bez nspluginwrapper(rpm)
)
/home tam samozřejmě je. Defaultní instalační. Dík za radu i tak. Jen jsem nenamountoval to své drahocenné ;)
(Doufám, že je jasné co je odpověď na co... nový frikulínský editor příspěvků mi, coby fosilovi, nesedí. Když se snažím o citace, furt něco drmolí o nepovoleném SPAN tagu, který jsem určitě nikam nevkládal. Mea maxima culpa.)
Tak já něco napíšu k tomu me-tv - balíček je připravený, ale přímo do Fedory nemůže, protože pro přehrávání se používá přes rouru napojený přehrávač Xine. Takže ho časem přidám do RPMFusion. Vyměnil jsem si na téma "použitý přehrávač" několik mailů s autorem a ten se nebrání použití gstreameru jako výstupu. On ho jen zavrhnul po špatných zkušenostech se staršími verzemi.
Svýho času yeti napsal tohle: http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/rukovet-balice-rpm-viii-zavislosti
Nestačilo by to tam přidat a nechat na nás (slepých klikačích) aby se to povedlo?
Minimálně se to (ve fedoře poprvé) povedlo s pokusem o přehrání .avi. Tj. řeklo to: potřebuju KLM.rpm a je dostupné v XYZ.repo.
Proč to nezkusit, aby nás hlupáky zase jednou zahřálo štěstí ;)