abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    19.2.2006 15:06 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    bezva ;) musel sem to ukazat doma, protoze doma furt neco maji kvuli routeru, ktery provozuju... takze ted snad budou ticho, protoze mesicne za elektrinu davam 100kc a ono to tak nejak sedi :)
    Max avatar 19.2.2006 16:08 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    No, já mám 400MHz celera jako router a sousedům dávám měsíčně asi 200,- . Takový hrubý odhad. Když do toho ještě započítám, že jsem je ze začátku dost otravoval (byl jsem tam častěji, jak doma :-) ) a to, že se tam občas stavím, tak by se to tak nějak mělo pokrýt :-)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    19.2.2006 15:55 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Taky mi vyšlo 40W, ale já jsem to měřil elektroměrem ;-)

    (Ten účiník 0.0 mě teda ale překvapuje - nezkoušel jsi náhodou, jestli zdroj vydrží zkrat? :-))
    Quando omni flunkus moritati
    19.2.2006 16:16 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Taky mi to připadalo divný. :-)
    19.2.2006 22:03 Jiří Veselský | skóre: 30 | blog: Jirkovo | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?

    A jaký účiník byste čekal a proč?

    19.2.2006 15:57 antonin chadima
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    hmm zeru min
    processor       : 0
    vendor_id       : AuthenticAMD
    cpu family      : 15
    model           : 36
    model name      : AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology MT-37
    stepping        : 2
    cpu MHz         : 1000.011
    cache size      : 1024 KB
    fpu             : yes
    fpu_exception   : yes
    cpuid level     : 1
    wp              : yes
    flags           : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush mmx fxsr sse sse2 syscall nx mmxext fxsr_opt lm 3dnowext 3dnow pni lahf_lm
    bogomips        : 1974.27
    TLB size        : 1024 4K pages
    clflush size    : 64
    cache_alignment : 64
    address sizes   : 40 bits physical, 48 bits virtual
    power management: ts fid vid ttp tm stc
    
    powernow-k8: Found 1 AMD Athlon 64 / Opteron processors (version 1.50.3)
    powernow-k8:    0 : fid 0x8 (2000 MHz), vid 0xa (1200 mV)
    powernow-k8:    1 : fid 0x0 (1000 MHz), vid 0x16 (900 mV)
    cpu_init done, current fid 0x0, vid 0x16
    
    00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
    00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 0 (rev a2)
    00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 1 (rev a2)
    00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 5 (rev a2)
    00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 4 (rev a2)
    00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
    00:00.6 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 3 (rev a2)
    00:00.7 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 2 (rev a2)
    00:02.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
    00:03.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
    00:04.0 PCI bridge: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a1)
    00:05.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation C51 PCI Express Bridge (rev a2)
    00:09.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Host Bridge (rev a2)
    00:0a.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP51 LPC Bridge (rev a2)
    00:0a.1 SMBus: nVidia Corporation MCP51 SMBus (rev a2)
    00:0a.2 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Memory Controller 0 (rev a2)
    00:0b.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a2)
    00:0b.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a2)
    00:0d.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 IDE (rev a1)
    00:0e.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 Serial ATA Controller (rev a1)
    00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP51 PCI Bridge (rev a2)
    00:10.2 Multimedia audio controller: nVidia Corporation MCP51 AC97 Audio Controller (rev a2)
    00:14.0 Bridge: nVidia Corporation MCP51 Ethernet Controller (rev a1)
    00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
    00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
    00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
    00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
    
    
    no proste normalni domaci desktop ale pri maximalni zatezi disku procesoru io a pameti mam to co ty v idle ;-)))))

    a schvalne jestli uhodnete kolik mam prumernou spotrebu za mesic (sem tam rippuju video atd...)

    antonin zavinac chadima tecka jcu tecka cz
    19.2.2006 16:25 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    To je nefér porovnávat desktop se dvěma 3.5" disky a notebook s jedním 2.5". ;-) Teď jsem to dal do zdroje od notebooku a ten si veme v klidu mezi 20 - 25 W a v plné zátěži (burnP6) mezi 40 - 45 W, obojí s účiníkem okolo 0,5.
    19.2.2006 18:03 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Nevím, jak ty, ale já tam vidím něco jako "normální desktop". Nenech se zmást procákem do noťasu :-)
    I am Jack's wasted life.
    19.2.2006 19:44 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Mea culpa, nevšiml jsem si, že při té „plné zátěži“ nějak zapomenul zatížit grafiku. ;-)

    Ale stejně mi to připadá málo, protože procesor si veme 25 W, jeden 3,5" disk v zátěži až 12,5 W (v idle 7,5) - na všechno ostatní od zdroje přes celou desku až po grafiku zbývá 5 - 10 W.
    20.2.2006 11:29 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    > 48 bits virtual

    Huh, co je tohle? Sem myslel že Turion umí 64bit adresaci, ale on asi virtuální adresy před překladem řeže na 48 bitů??? Podvoooooooood!!!
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    19.2.2006 19:08 mrzout | skóre: 11 | blog: mrzutej
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    kolik stoji takovej merak?
    Hlasuj pro zavedení OpenID na Abclinuxu!
    19.2.2006 19:28 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Netuším, mám to půjčené.
    Berysek avatar 19.2.2006 20:58 Berysek | skóre: 3 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Ja si koupil měřák v prodejně Tchibo za 399,- ale jinak bývá od 500 výše, kvalitní stojí i přes 1000,-
    Linux here, Linux there, Linux, Linux everywhere... :)
    20.2.2006 11:24 zde | skóre: 9 | blog: Linuch | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Hmm, žeru dvě koblihy a kakao, vydrží to na provoz od snídaně do oběda.
    Táto, ty de byl? V práci, já debil.
    20.2.2006 12:54 klassik | skóre: 24 | blog: Klassikov | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kolik žere starý počítač?
    Tak to mas spotrebu cca 11 korun na 4 hodiny (dopoledne)
    V podstatě nic nevím

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.