Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Mně to šesti letech umírá Motorola V3x, náhrada bude buď Pre3 nebo nějaký Blackberry.
Android mě nějak nebere. Měl jsem Motorolu Milestone, avšak zahynula v chladných vodách Berounky… :)
V tom Pre je taky Linux (WebOS). Ale levné to nebude, bohužel.
Je to zabugované, nejsou na to žádné aplikace a bude hůř.
Aplikace mě nezajímají, běží tam Opera Mini, Qt a Python.
Podpora Exchange jen pokud máš ten správnej serverTM, prostě hnus...
K čemu Exchange?
Zajímalo by mě proč si myslíš, že jsou HTC chrastítka, ve svých kategoriích jsou to IMHO jedny z nejlepších telefonů...
Třeba proto, že se do toho cpou místy docela šmejdské komponenty, myslím hlavně ty mikrofony a sluchátkové výstupy.
Od telefonu nechci nic víc než budík, dlouhou výdrž na baterie pro případný nezbytně nutný hovor, jednoduchý webový prohlížeč, hudební přehrávač, pohodlné psaní na Jabberu/ICQ/e-mailu a pro případ maximální nouze foťák a GPS.
Co třeba, když chceš synchronizovat kontakty, poznámky a kalendář z Google Apps?
Nechci. Chci používat kontakty ze SIM karty, jenže ouha... na všech telefonech s Androidem (a na ajfounu) se mi ty kontakty zobrazovaly podle nálady -- většinou ne, zřídka ano.
U HTC mám lepší zvuk než ve zmiňovaných dvou Nokiíí...
Má zkušenost je opačná. S jedním takovým malým hovadem jsem měl pravidelně potíže, že mě při telefonování druhá strana chvílemi vůbec neslyšela. Díky, nechci.
U symbianu máš problém najít aplikaci, u androidu máš problém vybrat si aplikaci...
Když jsem měl telefon s Androidem nový, hledal jsem naivně aplikace na čtení knížek a slovník. Byla jich plná prdel, ale uspokojivě jich fungovalo (včetně ovládání) toliko nula. Hledal jsem lepší budík pro Android... Z těch asi pěti vyhovujících nefungovala prakticky žádná (od toho, že nebudila, až po totální odeslání stability celého systému do háje). Díky, nechci.
Jednoduchou aplikaci bych si klidně napsal sám... jenže v té Javě cokoliv dělat odmítám a všechno ostatní je nějak omezené/nehotové/netriviální.
Poznámka: Těch telefonů jsem měl půjčených několik, akorát už neřeknu, co to bylo přesně za modely, bo si to nepamatuju. Označení telefonů jsem si naposledy (až na pár výjimek) pamatoval v roce 2005.
FBReader je skvělý, ale ještě nedávno na Androidu neuměl obyčejné HTML a prostý text, současnou situaci neznám. Poslední, co jsem zkoušel, byl nějaký Moon+ Reader či co, teoreticky slušný, ovšem s příšerným ovládáním. Ale poslední měsíce na čtení používám výhradně nook.
Na hafo slovníků jsem narazil, ale soubory pro StarDict podporující a ovládáním použitelný byl jediný (na jméno si nevzpomenu), měl však problém s tím, že používám slovník nejen FDL anglicko-český (a naopak), ale i CMU Pronouncing Dict. (myslím, že chyběly symboly IPA), OALD a LDOCE (bylo to moc dlouhé).
Kontakty ze SIM se u HTC zobrazují automaticky v aplikaci Telefon (horší je to spíše je vypnout...)
Možná to bude tím, že mám deset let starou SIM a zakládám si na tom, jiným lidem to spíše fungovalo.
Co třeba, když chceš synchronizovat kontakty, poznámky a kalendář z Google Apps?netřeba do telefonu rvát takovýto hnus přes služby google, špiclování apod. Proč jsou modely od Nokie a starší modely s WM oblíbené u businessmanů a ředitelů apod? No protože svá data jsou jen jeho a nemusí je srát někam na google. No a abych mohl číst a psát do tabulek a dokumentů tak musím buď koupit něco co to má v sobě nebo to co někdo někde upitlikoval a někam dal ... děkuji nechci. Připojení na net, ani se to neptá zda chceš nebo nechceš.Ano jistě dá se to vypnout, ale spousta lidí si toho ani nevšimne. Synchronizace se stolním pc je opravdu masturbace jen pro silné povahy. Hledat jen to co nedělá duplicity apod. Nedávno jsem se pokoušel nastavit HTC Sensation tak, aby to nikam nelezlo, nic nebonzovalo a nikam se nepřipojovalo. Po dlouhé době úspěch, ale stačilo spustit HTC Sync a onen člověk řekl tak to tedy ne. HTC dal svému synovi a sám zůstal u nějakého modelu od Nokie (N8).
U symbianu máš problém najít aplikaci, u androidu máš problém vybrat si aplikaci...ale u symbianu to funguje a je to nějakým způsobem i garantováno. U Droidu ne, tam je aplikaci tuna nad tuny a vybrat tu co funguje je na dlouhé zimní večery. Android možná na tabletu, ale do mobilu ne.
rozlišení WVGA (480 x 800 px), 262 tisíc barev barev, úhlopříčka 3,5“ podpora Multitouch, senzory – jas, proximity, akcelerometrrecenze a dá se sehnat již někde k 3700.-
Všechny tyto multifunkční mobily mají nekvalitní výstup, protože se prostě projeví, že to obsluhuje malinký chip umístněný kdoví vedle čeho.Myslím, že supercurio by silně nesouhlasil
Testy kvality audio vystupu robia napr. na gsmarene.
označení "mrdka" bych nepoužil použil bych spíš mobil pochybný kvalityKup si LG a pak bude tvůj komentář vypadat nějak takhle
označení "mobil pochybný kvality" bych dnes již nepoužil použil bych spíš mrdka
Tiskni
Sdílej: