Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tak som si povedal že si ešte viac uľahčím prácu. Rozhodol som sa preto napísať skript v perle na pripájanie diskov jednotlivých používateľov.
Všetko bolo v poriadku dokonca som sa potrápil aj s gui v Tk, ale keď sa mi už nechcelo čakať dlho na to aby si zistil ktorý počítač je zapnutý, tak som sa mu skúsil vnútiť menší čas na ping. Neúspešne.
Nasledovalo menenie protokolov tcp,udp,icmp ale nič nepomáhalo, hodnoty nad jednu sekundu bralo v poriadku, ale hodnoty pod jednu sekundu síce zbehli rýchlejšie, ale odpoveď bola nulová -> host nieje prístupný(nedá sa pingnúť). Aj keď problémy na sieti niesu a "pingy" sú pod 1ms. Samozrejme doma mi to šlo, kedže doma nemám tento ohromný OS (M$). Takže problém bude v module Net::Ping z balíka active perl pre win32. Aj som našiel včera, že tento modul nieje na 100% funkčný ale už som túto stránku nevedel dnes nájsť.
Máte takýto problém aj vy? Alebo je to len môj problém v tom že to poriadne neviem v perl napísať. Znova sa potvrdilo že všetko čo ja potrebujem doma funguje ale niekde inde nie, momentálne za to môže ten active perl.
Tiskni
Sdílej: