Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak som si povedal že si ešte viac uľahčím prácu. Rozhodol som sa preto napísať skript v perle na pripájanie diskov jednotlivých používateľov.
Všetko bolo v poriadku dokonca som sa potrápil aj s gui v Tk, ale keď sa mi už nechcelo čakať dlho na to aby si zistil ktorý počítač je zapnutý, tak som sa mu skúsil vnútiť menší čas na ping. Neúspešne.
Nasledovalo menenie protokolov tcp,udp,icmp ale nič nepomáhalo, hodnoty nad jednu sekundu bralo v poriadku, ale hodnoty pod jednu sekundu síce zbehli rýchlejšie, ale odpoveď bola nulová -> host nieje prístupný(nedá sa pingnúť). Aj keď problémy na sieti niesu a "pingy" sú pod 1ms. Samozrejme doma mi to šlo, kedže doma nemám tento ohromný OS (M$). Takže problém bude v module Net::Ping z balíka active perl pre win32. Aj som našiel včera, že tento modul nieje na 100% funkčný ale už som túto stránku nevedel dnes nájsť.
Máte takýto problém aj vy? Alebo je to len môj problém v tom že to poriadne neviem v perl napísať. Znova sa potvrdilo že všetko čo ja potrebujem doma funguje ale niekde inde nie, momentálne za to môže ten active perl.
Tiskni
Sdílej: