Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »A jak by sis představoval, že by to mělo vypadat? Rád dobrý návrh přijmu.Asi ma na mysli jednoduche zhustenie
Dost často se mi stává, že kus dialogového okna vyleze ven z obrazovky (1024x768) a k prvkům se nejde dostat. U Qt dialogů navíc v takových případěch bývá zakázané resize, takže je to úplně v aha.Tak tohle mě často s**e
Tak som sa s tym pohral (v gimpe), takto by som si to predstavoval ja:
- moja predstava
- povodny dialog
Inak co je to za pismo co tam mas nastavene?
1024x768 je naprosto žalostnéna to přišels jak?
1024x768 je naprosto žalostnéJá to říkám taky, ale vysvětli to mému LCD
Tak jako tak se člověk nevyhne předělávání symlinků.Symlink jsem ještě ani jednou nepředělával, vlastně tu ani žádný není
qt-config qt4
(pod rootem), znova přihlásit a je to Podle těch screenshotů koukám, že tě taky postihla ta kiBi MiBi nemoc.I když mi to nepřipadá moc hezké, podlehnul jsem zde argumentům, že k je násobek 1000
Jednak tam máš chybku - chybí ti tam kiB/sV příštím commitu to bude opravené, díky.
I když mi to nepřipadá moc hezké, podlehnul jsem zde argumentům, že k je násobek 1000Podle mě platí, že k je násobek tisíc, pokud za ním nenásleduje B nebo b jako značka bytu nebo bitu. Jinak s tebou souhlasím, vypadá to pěkně blbě.
strace -e trace=file ./fatrat
zhruba v půlvteřinových intervalech vypisuje tohle:
stat("~/install/balicky/ktorrent_2.2.1.dfsg.1-1_amd64.deb", {st_mode=S_IFREG|0644, st_size=2700612, ...}) = 0 stat("~/.config/Dolezel/fatrat.conf", {st_mode=S_IFREG|0600, st_size=528, ...}) = 0 open("~/.config/Dolezel/fatrat.conf", O_RDONLY) = 16 stat("~/.config/Dolezel/fatrat.conf", {st_mode=S_IFREG|0600, st_size=528, ...}) = 0 stat("~/.config/Dolezel/fatrat.conf", {st_mode=S_IFREG|0600, st_size=528, ...}) = 0 stat("~/.config/Dolezel.conf", 0x7fff9882c5b0) = -1 ENOENT (No such file or directory) stat("~/.config/Dolezel.conf", 0x7f08e8) = -1 ENOENT (No such file or directory) stat("/etc/xdg/Dolezel/fatrat.conf", 0x7fff9882c5b0) = -1 ENOENT (No such file or directory) stat("/etc/xdg/Dolezel/fatrat.conf", 0x732818) = -1 ENOENT (No such file or directory) stat("/etc/xdg/Dolezel.conf", 0x7fff9882c5b0) = -1 ENOENT (No such file or directory) stat("/etc/xdg/Dolezel.conf", 0x787808) = -1 ENOENT (No such file or directory)Přeloženo g++ verze 4.2. Spouštím to z adresáře, kde jsem to překládal,install jsem vynechal, nenašel jsem v Makefile, kam se to vlastně bude instalovat (našel jsem tam jen, kam se bude instalovat lokalizace):
install_locale: first FORCE @$(CHK_DIR_EXISTS) $(INSTALL_ROOT)/usr/share/locale/fatrat/ || $(MKDIR) $(INSTALL_ROOT)/usr/share/locale/fatrat/ -$(INSTALL_FILE) /home/jirka/install/zdrojaky/fatrat/locale/fatrat_cs_CZ.qm $(INSTALL_ROOT)/usr/share/locale/fatrat/
qmake
install pravidla nevytváří, prostě zkopíruješ binárku do /usr/bin šlo by udělat, aby při přetažení odkazu na pastičku na myši byl předvyplněn naposledy vybraný adresářTakovou feature bych považoval za chybu. Tuhle věc jsem vyřešil tak, že v rozbalovacím menu toho políčka by mělo být několik naposledy použitých adresářů.
K tomu bugu - ono to nějak nestahujeZkusil jsem to stahovat sám a prošlo to bez jediného problému. Je ten přenos v aktivním stavu? Ten stat znamená, že program žije
Takovou feature bych považoval za chybu. Tuhle věc jsem vyřešil tak, že v rozbalovacím menu toho políčka by mělo být několik naposledy použitých adresářů.Modelová situace: chci stáhnout několik balíků pro ruční instalaci. To znamená, že mám několik stránek, ze kterých vybírám odkazy a tahám je na pastičku. U každého balíku musím znovu a znovu zvolit, kam ho chci stáhnout, což mě zbytečně zdržuje a není to rychlejší než dosavadní metoda, tj. wget a dva xtermy. Ale jak myslíš.
Zkusil jsem to stahovat sám a prošlo to bez jediného problému. Je ten přenos v aktivním stavu?Nevím, co znamená v aktivním stavu. Klikl jsem na start, nedělalo to furt nic. Zkusil jsem Force start a to už to začalo stahovat. Jaký je v tom rozdíl? Výpis z logu, když to zafungovalo:
2007-08-30 23:20:50 - Changed state: Waiting -> ForcedActive // fakt jsem před tím kliknul na Start 2007-08-30 23:20:50 - Downloading URL http://ftp.cz.debian.org/debian/pool/main/k/ktorrent/ktorrent_2.2.1.dfsg.1-1_amd64.deb 2007-08-30 23:20:50 - Received HTTP response code 206Zkusil jsem to ještě jednou, ale tentokrát, pravděpodobně si server myslí, že ho DoSuju.
2007-08-30 23:20:50 - Changed state: Waiting -> ForcedActive 2007-08-30 23:20:50 - Downloading URL http://ftp.cz.debian.org/debian/pool/main/k/ktorrent/ktorrent_2.2.1.dfsg.1-1_amd64.deb 2007-08-30 23:20:50 - Received HTTP response code 416
Modelová situace: chci stáhnout několik balíků pro ruční instalaci. To znamená, že mám několik stránek, ze kterých vybírám odkazy a tahám je na pastičku. U každého balíku musím znovu a znovu zvolit, kam ho chci stáhnout, což mě zbytečně zdržuje a není to rychlejší než dosavadní metoda, tj. wget a dva xtermy. Ale jak myslíš.U tohohle bych měl pocit, že by to "podkopávalo" funkci výchozího adresáře. Ještě si promyslím, zda volbu výchozího adresáře úplně nezrušit, či jak její podobu změnit - protože David chtěl D-BUS funkci, se kterou by bylo možné hodit do FatRatu nová stahování bez zobrazení jakéhokoliv dialogu. A tam bych zase použití posledního adresáře nepovažoval za správné řešení.
Nevím, co znamená v aktivním stavu.Čekal ve frontě až "naprší a uschne"
Tiskni
Sdílej: