Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Google minulý týden představil Material 3 Expressive, tj. novou verzi svého designového jazyka Material Design pro Android 16 a Wear OS 6.
Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
Existuju nejaké vzorky kódu Applu a opensource verzie ?
Dôvod portovania linuxu na hardvér applu ?
Existuju nejaké vzorky kódu Applu a opensource verzie ?opensource.apple.com a git.dolezel.info. Tohle není úplně 100% ukázka, ale první díl tohoto souboru (až po #else) a tento můj soubor to také trochu ilustrují. Nebo třeba masochismus Applu, který se dá nahrazovat minimem assembleru pro snazší portování. Hodně věcí v Applu se šije horkou jehlou, bez rozmyslu. Pak jsou výsledkem hacky kvůli zachování ABI, nahodile vlepované kusy kódu do jiného kódu, duplicity apod.
Dôvod portovania linuxu na hardvér applu ?Nejak jsem nepochopil otázku. Já Linux neportuju, Linux na ppc dávno chodí.
setjmp/longjmp
mě mírně děsí Je vidieť ako ľudia chránia vyvojárov pred super ultra mega užasným Apple systémom. Ktorý je tak úžasne súper, že si užívateľia nechaju diktovať čo je správne a čo nie. Alebo nemôžu zniesť, že by ich užasné MAC aplikácie fungovali na inom systéme ako len jedinom správnom systéme.
register n = (count + 7) / 8; /* count > 0 assumed */
switch (count % 8)
{
case 0: do { *to = *from++;
case 7: *to = *from++;
case 6: *to = *from++;
case 5: *to = *from++;
case 4: *to = *from++;
case 3: *to = *from++;
case 2: *to = *from++;
case 1: *to = *from++;
} while (--n > 0);
}
Toto je validní C kód ( žádná chyba ).
switch
vevnitř v do
, ne obráceně jako v Duff's device. Duff's device slouží k ompimalizaci - částečnému rozbalení smyčky, kdežto v tom článku ten switch slouží k rozlišení výstupu setjmp()
. Celej ten switch
mají ještě obalen v do { ... } while(0)
, nejspíš proto, aby tím vznikl vlastní sub-scope pro jmp_buf
.
Tiskni
Sdílej: