Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Existuju nejaké vzorky kódu Applu a opensource verzie ?
Dôvod portovania linuxu na hardvér applu ?
Existuju nejaké vzorky kódu Applu a opensource verzie ?opensource.apple.com a git.dolezel.info. Tohle není úplně 100% ukázka, ale první díl tohoto souboru (až po #else) a tento můj soubor to také trochu ilustrují. Nebo třeba masochismus Applu, který se dá nahrazovat minimem assembleru pro snazší portování. Hodně věcí v Applu se šije horkou jehlou, bez rozmyslu. Pak jsou výsledkem hacky kvůli zachování ABI, nahodile vlepované kusy kódu do jiného kódu, duplicity apod.
Dôvod portovania linuxu na hardvér applu ?Nejak jsem nepochopil otázku. Já Linux neportuju, Linux na ppc dávno chodí.
setjmp/longjmp
mě mírně děsí Je vidieť ako ľudia chránia vyvojárov pred super ultra mega užasným Apple systémom. Ktorý je tak úžasne súper, že si užívateľia nechaju diktovať čo je správne a čo nie. Alebo nemôžu zniesť, že by ich užasné MAC aplikácie fungovali na inom systéme ako len jedinom správnom systéme.
register n = (count + 7) / 8; /* count > 0 assumed */
switch (count % 8)
{
case 0: do { *to = *from++;
case 7: *to = *from++;
case 6: *to = *from++;
case 5: *to = *from++;
case 4: *to = *from++;
case 3: *to = *from++;
case 2: *to = *from++;
case 1: *to = *from++;
} while (--n > 0);
}
Toto je validní C kód ( žádná chyba ).
switch
vevnitř v do
, ne obráceně jako v Duff's device. Duff's device slouží k ompimalizaci - částečnému rozbalení smyčky, kdežto v tom článku ten switch slouží k rozlišení výstupu setjmp()
. Celej ten switch
mají ještě obalen v do { ... } while(0)
, nejspíš proto, aby tím vznikl vlastní sub-scope pro jmp_buf
.
Tiskni
Sdílej: