Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
sh skript
?), b) úplně debilním programem ala Somálský virus „pošli mi svá hesla a smaž si nějaký soubor“. Krucipísek, vždyť to nemusí být rovnou kernel/kext rootkit, ale to tam prostě nemohl zabalit třeba jánevím perzistentní Meterpreter? Vždyť v dnešním Metasploitu je to na tři kliknutí a jakmile to oběť spustí, úspěch je zaručen - než doufat, že zabalí obrovský strace a náhodou v něm budou hesla k čemu vlastně?Někdo si dá tu práci rozeslat zmíněný mail a zazdí to a) tím, že se skript musí dát executable (proč to prostě nespouští sh skript?),
Možná je to záměr, aby to odvedlo pozornost. Navíc oběť si bude připadat chytře, protože přece nemusí nic klikat v GUI a dá jen chmod +x a1.sh
. A pak to ještě musí ručně zatarovat a odeslat. Při takhle komplikovaném postupu si někdo teoreticky může říct, že nejde o malware – protože kdyby šlo, tak to přece bude jednoduché, bude to chtít po uživateli co nejméně aktivity a odešle to data samo (viz tvoje racionální úvaha).
LOL to schválně pustím1, akorát nevím, zda mám na FPGA linuxu nainstalovanej strace .
1 Samozřejmě, že ne, je tu ještě něco jako sběr aktivních adres...
I really wanted to send a small word to say thanks to you for the fantastic points you are writing on this site.
Tiskni
Sdílej: