Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tvrdenia KDE je pre windowsakov... GNOME je pre zdatnych.. linux guru iba prikazovy riadok..mmm, tak jsem asi windowsak krizeny s guru, kdyz pouzivam KDE a terminal, ze? :-0
Ak planujete s desktopom migrovat na linux dobre si prezrite ake aplikacie na win pouzivate. Overte co ma nahradu a co budete musiet uplne ozeliet.nahradou za operu mam operu, nahradou za oo mam oo, jen mrzi nemoznost mirandy, tak mam alicq a Syberii jsem rozjela vcera ve wine/cedega.
Posledna poznamocka. Vobec sa mi neosvedcilo pouzivat oba systemy. Casom som zistil , ze do linuxu bootojem menej a potom este menej. Obdivujem tych, ktori to dokazali obratit.Mne se to taky neosvedcilo... windows jsem totiz prestala bootovat uplne... :-/
Neberiem Vám Váš názor, určite nie je jednoduché prejsť na Linux a kto tvrdí opak tomu neverte. Tiež som skúšal niekoľko distribúcií, napr SuSE, Knopix, no skončil som pri Mandrake, vyhovuje mi a lepšie pracuje s mojim bookom ako napr. SuSE.
Kto aké prostredie používa, myslím že to je vec názoru, ja som skúšal Gnome, no nevyhovovalo mi, mám pocit že obsahuje menej nastavení ako Kde. A mať popri sebe Windows a Linux tiež neuznávam, potom je mať zbytočné jeden z nich.
Dreamworks mi moc nechybí, stejně jsem raději pracoval v notepadu, i když jsem si dříve myslel, že je to pozérství, když někdo tvrdí, že dělá html v notepadu;) Ale po tom, co mi Dreamworks při uložení (ne vždy, ale náhodně) rozhodil strukturu dokumentu, jsem ho přestal používat. Stačilo by mi prosté zvýrazňování, ale ostatní editory mi taky z nějakého důvodu nesedly a tak jsem to psal v notepadu, ušetřil jsem čas a spoustu nervů.
V linuxu se mi quanta líbí, zatím mi nic neprovedla a tak ji tam nechávám;)
Ale chybí mi v linuxu Macromedia Fireworks, docela jsem si na něj zvyknul..:(
Tiskni
Sdílej: