Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ak je to pravda - blbe nacasovanie...
Ak je to april - tak sa podaril
Co je na tom zapisku fasistickeho?
Hm, osobne nevidim na silnem statu nic spatneho, pokud je podepreny demokracii. Viz napr. skandinavske staty. Tezko byste je asi oznacil za fasisticke.
Narodovectvi a negativni postoj k socialismu nebo feminismu jsem u autora nezaznamenal, spis naopak.
Hm, osobne nevidim na silnem statu nic spatneho, pokud je podepreny demokracii. Viz napr. skandinavske staty. Tezko byste je asi oznacil za fasisticke.Ta dodatečná podmínka je ovšem docela podstatná. A i bez ní to samozřejmě nic neznamená, protože silný stát bez demokracie vyznává více ideologií jinak navzájem zcela odlišných.
Narodovectvi a negativni postoj k socialismu nebo feminismu jsem u autora nezaznamenal, spis naopak.Já tedy zaznamenal a ten opak bych chtěl vidět.
Co ja znam autora, tak slo patrne o nadsazku. Ze nekdo obtizne chape ironii je jiny problem. Rozhodne ovsem nevidim zadne takove naznaky v tomto konkretnim blogpostu.
A vas puvodni prispevek se nepokousel o flamewar? ;-)
Ve sterilnim prostredi na abclinuxu, kde panuje nejvetsi starost o to, jaky zdroj dat do nove sestavyOmyl, největší starost je o jiné věci. Nejčtenějším a nejkomentovanějším zápisem za poslední měsíc je Dokonáno jest: žárovky zakázány. Ostatně i na dalších místech převládají politické blogposty.
mediální trh == státní zakázky? :-o
(vycházím z "mediální trh na české internetové scéně – ten je založený takřka výhradně na známostech, korupci a úplatkářství. ... Kdo nema zname, kteri by mu prihrali nejakou statni zakazku bude mit problemy a nebo je uz ma.")
Takže prostě kapitalismus je svinstvo protože firmy pracující pro stát chtějí úplatky. Rozumím. Ještě že je apríl.
Takže prostě kapitalismus je svinstvo protože firmy pracující pro stát chtějí úplatky. Rozumím. Ještě že je apríl.
Světlý moment pošmourného dne (+1)
Tenhle článek je smutný, ale i dost pravdivý. Jen bych však chtěl dodat: Ta polovina z nás, která není úředníky a která doplatila na krizi kapitalismu, rezignovat nesmí a také nerezignuje. Protože ať chceme nebo ne, je to přesně ta polovina, která vytváří hodnoty a bez níž by tato společnost neexistovala. Znovu se postaví na nohy a bude hodnoty vytvářet. Tak to bylo, je a bude vždycky. Neříkám, že úředníci nejsou potřeba - ale přerozdělují jen to vytvořené, nic víc. Dnes propagovat "volnou ruku trhu" se vůbec nenosí. V krizi je potřeba pomoci tam, kde by to mělo rozsáhlé sociální důsledky, ale jinak - tvůrčí polovina obyvatelstva se opět vzchopí (ač nerada - ale bude muset) a přes obrovské oběti (leckdy i na životech - ne každý to unese) půjde dál.
Tiskni
Sdílej: