Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Nie je to sranda vymodelovať.
Z nejakého dôvodu vyvojári zabudli urobiť funkciu na návrat pri chybe.
Je to vo FreeCADe. Je to priamo v repozitáry Debianu.
Link na komentár, kde som písal v čom je to robené.Popisky sú dorobené v Gimpe.
Tu nejde o kominový efekt. Celé to bude s ventilátormi. To znaména, že to bude aktívne. Nie je divné, že som tam písal,že sa tam zmestia ventilátory s hrúbkou 25mm.
Nie je nutné to mať pri PC, stačí tam dať trubku s priemerom 8cm a pripevniť to namiesto ventilátora. Potom trúbku natiahnuť do dostatočnej vzdialenosti a tam umiestniť chladiacu vežu.
Kľudne si z toho môžete urobiť stolný ventilátor. Fantázii a spôsobe využitia sa medze nekladu.
Toto je všeobecná verzia. Je možné to vymodelovať aj konktrétne. Toto je len prototyp, ktorý vznikol ako produkt nudy.
Niekedy keď sa riešia aj takéto veci sa najdu aj zaujimavé existujúce riešenia.
Na uvedenú konštrukciu nie je možné pripevniť filtre. Ale v mojom som počítal s použitým filtrov.
Tiskni
Sdílej: