NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Tiskni
Sdílej:
Domaci vyroba heatpipe neni az tak narocna. Ja jsem si s nimi kdysi hral, potreboval jsem je ke chlazeni VF vykonovych tranzistoru (ktere jsem pak provozoval na sestinasobku jejich katalogove vykonove ztraty). Pouzil jsem k tomu medene trubicky, ke kterym jsem (extra peclive) pripajel ventilky z auta pro plneni. Trochu problem je s chladicim mediem. Do "profesionalnich" heatpipe se davaji tekutiny s teplotou varu okolo 0 st C, ovsem k takovym se obycejny smrtelnik nedostane. Ja jsem svoje heatpipe naplnil ze 2/3 tekutym propan-butanem (objem plynu uvnitr byl stanoven na presnych vahach). Sice ponekud amaterske, ale jiz cca 3 roky funkcni bez znatelneho uniku plynu. Takto zkonstruovane heatpipe vsak spolehlive pracuji pouze ve vertikalni poloze. Pri vysokem vykonovem zatizeni je take slyset bublani plynu, coz ze zacatku pusobi ponekud hrozive.Toto jsem našel :) :)
Ta cena je maskr. Nastesti se po skonceni moralni zivotnosti da ten bordel uvnitr vyhodit a case pouzit na novy.
Dnes uz vsak tichy PC ztraci tak nejak smysl pac malokdo necha vykonny (treba herni) desktop dlouho bezet kvuli spotrebe el.
Zapari si vobcas hru a jde od toho. Pro staly provoz http download, fileserver, P2P je mnohem vyhodnejsi nejaky maly
noteboocek. Pokud je treba tak lze na netbook prepojit monitor (drazsi monitory maji vic vstupu takze jen prepnout) a USB klavesnici s mysi.
Myslim ze to zo spotrebou elektriny u sucasnych pc nie je tak strasne. Mam celkom vykonny stroj a spotreba v klude je maximalne 80w (v case pisania tohto prispevku 50W).
Na druhej strane max prikon co som nameral bol cez 300w