Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Prostě o všem o linuxu o životě o práci atd.
Tiskni
Sdílej:
Domaci vyroba heatpipe neni az tak narocna. Ja jsem si s nimi kdysi hral, potreboval jsem je ke chlazeni VF vykonovych tranzistoru (ktere jsem pak provozoval na sestinasobku jejich katalogove vykonove ztraty). Pouzil jsem k tomu medene trubicky, ke kterym jsem (extra peclive) pripajel ventilky z auta pro plneni. Trochu problem je s chladicim mediem. Do "profesionalnich" heatpipe se davaji tekutiny s teplotou varu okolo 0 st C, ovsem k takovym se obycejny smrtelnik nedostane. Ja jsem svoje heatpipe naplnil ze 2/3 tekutym propan-butanem (objem plynu uvnitr byl stanoven na presnych vahach). Sice ponekud amaterske, ale jiz cca 3 roky funkcni bez znatelneho uniku plynu. Takto zkonstruovane heatpipe vsak spolehlive pracuji pouze ve vertikalni poloze. Pri vysokem vykonovem zatizeni je take slyset bublani plynu, coz ze zacatku pusobi ponekud hrozive.Toto jsem našel :) :)
Ta cena je maskr. Nastesti se po skonceni moralni zivotnosti da ten bordel uvnitr vyhodit a case pouzit na novy.
Dnes uz vsak tichy PC ztraci tak nejak smysl pac malokdo necha vykonny (treba herni) desktop dlouho bezet kvuli spotrebe el.
Zapari si vobcas hru a jde od toho. Pro staly provoz http download, fileserver, P2P je mnohem vyhodnejsi nejaky maly
noteboocek. Pokud je treba tak lze na netbook prepojit monitor (drazsi monitory maji vic vstupu takze jen prepnout) a USB klavesnici s mysi.
Myslim ze to zo spotrebou elektriny u sucasnych pc nie je tak strasne. Mam celkom vykonny stroj a spotreba v klude je maximalne 80w (v case pisania tohto prispevku 50W).
Na druhej strane max prikon co som nameral bol cez 300w