Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Na vezovom chladeni je niekolko problemov: 1. vezove chladenie (napr. atomove elektrarne) potrebuje rozdiel teplot 2. specialny tvar a primeranu dlzku vezi 3. vertikalnu polohu (pri PC je chladic v horizontalnej polohe) Rozmyslal som nad tym uz skor a napadlo mi nieco taketo:
------------- \ <-tep. vzduch| | ---- | | | | | | | | | | | | | | | ----- | | z imny vzduch -----> ==CPU== <----- zimny vzduch
Zabudol som napísať, že tam budu ventilátory z boku. Ventilátory by sa zle modelovali v FreeCAD.
Ja mám na mysli,že studený vzduch bude vstupovať na skriny. Teplý vzduch bude odsávať spominaná veža.
Cele je to vymodelované tak, že je možné poskladať a 8 poschodovú vežu s 32 ventilátormi. V extrémných prípadoch by tam možno šlo dať nejaké Delta ventilátori.
Ešte doplním, že je tam miesto aj na filtr.
Chladící věž, to je něco pro modeláře - vodní chlazení a jako výměník použít model Temelína/Dukovan/Černobylu
Jinak já mám na CPU (AMD Phenom II 3,1GHz X4) nasazenej Arctic Freezer 7, původní větrák pryč a na žebrech přidrátovaný dva 80mm větráky (jeden saje, druhej tlačí)...a chladí to výborně
ČernobyluHmm náhrada stříkající směsi jaderného paliva a uhlíku stříkající směsí křemíku? To zní chutně
ani ondemand nepomáhaloTak k tomuhle taky ondemand neslouží, ten je pod zátěží k nerozeznání od performance.
# cpufreq-set --help cpufrequtils 008: cpufreq-set (C) Dominik Brodowski 2004-2009 Chyby v programu prosím hlaste na cpufreq@vger.kernel.org (anglicky). Chyby v překladu prosím hlaste na kavol@seznam.cz (českyTakže nějaká cesta jak omezit fekvenci je ... A teď dávam jen cpufreq-set -g powersave (-c 1 2 3)Užití: cpufreq-set [přepínače] Přepínače: -c CPU, --cpu CPU Číslo CPU pro který se má provést nastavení cpufreq -d FREQ, --min FREQ Nová nejnižší frekvence, kterou může regulátor vybrat -u FREQ, --max FREQ Nová nejvyšší frekvence, kterou může regulátor zvolit -g GOV, --governors GOV Nový regulátor cpufreq -f FREQ, --freq FREQ Frekvence, která má být nastavena. Vyžaduje, aby byl v jádře nahrán regulátor ‚userspace‘. -r, --related Switches all hardware-related CPUs -h, --help Prints out this screen Poznámky: 1. Vynechání parametru -c nebo --cpu je ekvivalentní jeho nastavení na 0 2. Přepínač -f nebo --freq nemůže být použit zároveň s žádným jiným vyjma -c nebo --cpu 3. Frekvence (FREQ) mohou být zadány v Hz, kHz (výchozí), MHz, GHz nebo THz připojením názvu jednotky bez mezery mezi číslem a jednotkou (FREQ v kHz =^ Hz * 0,001 = ^ MHz * 1000 =^ GHz * 1000000)
Jj, přijde mi, že ondemand je pro "pulsující" zatížení (=kompilace v gentoo) dobrej. Powersave mi zatim vyhovuje u puštěnejch virtuálů.
A když už se v tom rejpáme, nemáte někdo ponětí, jak má vliv governor na latence u udp paketů a VoIP komunikace? Máme teamspeak server (mluvení plus chat) a občas blbne ... mam zkušenost, že na ondemandu víc odpojoval/připojoval než na performance. Nemam žádná velká naměřená data, tak těžko můžu říct, že vidim jasnou závislost governoru a stability konektivity teamspeaku ...
Je to produkt nudy.
Na modelovanie som použil program FreeCAD. Je dostupný v repozitároch debianu.
Je to 3D modelovací program v ktorom si môžem otáčať daný objekt ľubovolne. Podobným spôsobom som vytvoril aj detailnejšie obrázky. V Gimpe som dorobil popisky.
Čo sa týka času za ktorý som to zložil. Myslím, že my to trvalo pár hodín, lebo už som mal urobenú prvú verziu. Len som zistil, že do prvej verzie sa nezmestia klasické ventilátory.
Lenovo IdeaPad S10-3 + 64bit Atom = přes 60°C v idle, přes 70°C v zátěži Příště si koupim kAčera
Tiskni
Sdílej: