Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Lze neplatit televizní poplatky a občas kouknout na televizi?Tak prohlaš, že ji nemáš a je to. Kontroly nechodí, takže když se nebudeš podvodem chlubit, nepřijde se na to.
Problém je, že prohlásit to nemůžeš. Musíš čekat, až tě vyzvou a do 30 dnů odpovědět. Normání šikana. Proto váhám, zda si TV přijímač vůbec pustit za práh svého bytu.Hehe a co to udelat takhle. Posli jim to cestny prohlaseni a pak na ne kasli. Kdyz ti poslou nejakou vyzvu, tak ji muzes s klidem zahodit do kose. A kdyz pak zacnou buzerovat, tak jim odpovez, at si udelaji v tom bordelu poradek, ze uz jsi jim to cestne prohlaseni posilal. Samozrejme to predpoklada, ze to posles doporucene, mozna jeste lepsi na vracenku s podpisem, aby se pak dalo buzerovat toho blbecka, kterej to prevezme a hodi do kose. Jinak samozrejme nejde vubec o to, jestli na TV koukat budes nebo ne, ale jestli vlastnis TV/rozhlasovy prijimac
ale take na PC, protoze muzes pres Internet poslouchat radio a sledovat TVPC ne, protoze "vysilani" pres Internet neni TV/rozhlasove vysilani (stejne jako neni TV vysilani treba freetv.cz).
platis "za prijimac, schopny prijimat TV/rozhlasove vysilani jakoukoliv cestou/formou"příklad absurdního popisu situace v zákoně. Asi jako jsem slyšel tohle (nevím jestli to byl vtip nebo co, a ještě omluvte prosím amatérský přepis, zjišťuju že si to skoro nepamatuju
Platí se také poplatek za rádio?Platí.
... kdybys byl skoro kazdy vecer nucen koukat na $dopln-jmeno-nekonecneho-debilniho-serialu tak bys takhle nemluvil, zlata ceska televize!!!
Tiskni
Sdílej: