Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Stojíš u horkovodu.
Vidíš tu rozvaděč, páru a silnici.
Můžeš jít na sever a na východ.
> seber páru
Beru...
> seber silnici
Beru...
> inv
Prohlížím inventář...
Máš somračku, zmuchlaný papír, brašnu, páru páru a silnici.
Opravdu má jít sebrat ta pára a silnice? :D
Mmm, hned som si spomenul sa server www.textovky.cz , skoda, ze v sucastnosti uz nie je aktivny a funguje ako archiv. Admini robili co mohli, ale zrejme za to mohla zla odozva od citatelov, mensie nezhody a crackerske (nechem napisat hackerske) utoky na phpBB forum ( to bol zrejme posledny klinec do rakvy )
Mě to tedy na win v pythonu nefunguje. Mam verzi 3.0.1.
File "C:\Documents and Settings\kouzer\Plocha\adventureEngine.py", line 35
alphas = u'aábcčdďeěfghiíjklmnňoópqrřsštťuůúvwxyýzž'
^
SyntaxError: invalid syntax
Ono tomu vadí i jiné věci..
Nebylo by lepší psát to rovnou pro Python 3? Nemyslím kvůli mě, ale do budoucna a tohle je čestvý, tak by se to asi vyplatilo (mluvím jen za sebe).
Nemam tušení.
Nechapu, proc jste nepouzil nejaky jazyk pro tvorbu textovek, treba Inform nebo TADS (pokud vim, oba Unicode umi). Ale jinak proti Pythonu nic nemam.
Unicode sice umí, ale s počeštěním to je dost problém. Osobně jsem trošičku zkoušel počeštit TADS3, a docela jsem pohořel. Ne že by to nešlo, ale moc snadné to není. Pokročilé systémy jako INFORM7 navíc pracují s jazykem na poněkud vyšší úrovni, včetně například syntaktických pravidel. Takže počeštění je (podle mě) ještě mnohem obtížnější. Osobně bych velice rád nějaký rozumný systém s plnou lokalizací víc než přivítal. Žel bohu jsou textové adventury v ČR totálně okrajovou záležitostí.
Aha, diky za odpoved, to jsem nevedel.
Hele, jestli to doděláš včetně věcí v TODO, tak máš můj nehynoucí obdiv. Což ti sice bude nejspíš k ničemu, ale bylo by to super A asi by to chtělo soubor s dobrodružstvím natahovat zvlášť mimo parsovací engine.
Hehe, Emgeton story... to si pamätám z Ataríčka! Československých textoviek som mal kúpenú celú kazetu, na dobierku z ČR. Predpokladám, že autori z toho nemali ani halier... Ale aspoň si slávny! Na rozdiel od mojej textovky, ktorá nikomu nestála ani za to, aby ju ukradol...
Tak nezoufej a zkus se s autorem domluvit a předělat tu svou textovku jako další příběh využívající jeho engine
Čo si to pamätám (cca 18 rokov dozadu), tak to ani na svoju dobu a vo svojej triede (textovky made in ČSSR) nebolo nejaké terno... ... Okolo roku 2000 som sa to pokúšal dostať z kazety do PC, ale rozkódovať to z WAV-u na jednotlivé bity sa ukázalo nad moje sily. Páska asi za tie roky degradovala, bol na nej šum, jednotlivé bity neboli rovnako dlhé (variable bit rate
) a bola to skôr tipovacia sútaž, že čo je ešte jednotka a čo už nula. Hlavičku som rozkódoval, ale zbytok nedával zmysel a emulátor Atari z toho zblbol.
no kedysi davno v pocitacovom stredoveku som tiez spravil dve textovky (pre DOS). Asi pred rokom, ked som sa ucil Javu som sa to snazil do Javy prepisat, ale ta javovska konzola na to prilis vhodna neni, a neviem ci by to v pythone bolo lepsie: napr. neslo vymazat riadok, posunut kurzor na hocijake miesto (vertikalne, horizontalne) a tam nieco napisat, menit farby textu viackrat v jednom riadku; slo poslat do konzoly iba jeden cely riadok naraz (nie po znakoch) atd.
Možno preto, aby to bolo user-friendly, doplňovalo príkazy tabom, a tak... Ale veľmi by som sa divil, keby to Java nevedela, lebo to sa dalo už na hocijako primitívnych počítačoch a v hocijako primitívnych jazykoch.
javovska konzola to nevie; asi preto, ze java nebola pisana pre konzolu
Tak to som potom rád, že som Javu už dávno vyhodnotil ako nepoužiteľný jazyk.
Ale teraz vážne: to naozaj nikto z tých hackerov, čo si rochnia v Jave, nebol schopný tam nabindovať ncurses, alebo niečo podobné?
Tiskni
Sdílej: