Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Stojíš u horkovodu.
Vidíš tu rozvaděč, páru a silnici.
Můžeš jít na sever a na východ.
> seber páru
Beru...
> seber silnici
Beru...
> inv
Prohlížím inventář...
Máš somračku, zmuchlaný papír, brašnu, páru páru a silnici.
Opravdu má jít sebrat ta pára a silnice? :D
Mmm, hned som si spomenul sa server www.textovky.cz , skoda, ze v sucastnosti uz nie je aktivny a funguje ako archiv. Admini robili co mohli, ale zrejme za to mohla zla odozva od citatelov, mensie nezhody a crackerske (nechem napisat hackerske) utoky na phpBB forum ( to bol zrejme posledny klinec do rakvy )
Mě to tedy na win v pythonu nefunguje. Mam verzi 3.0.1.
File "C:\Documents and Settings\kouzer\Plocha\adventureEngine.py", line 35
alphas = u'aábcčdďeěfghiíjklmnňoópqrřsštťuůúvwxyýzž'
^
SyntaxError: invalid syntax
Ono tomu vadí i jiné věci..
Nebylo by lepší psát to rovnou pro Python 3? Nemyslím kvůli mě, ale do budoucna a tohle je čestvý, tak by se to asi vyplatilo (mluvím jen za sebe).
Nemam tušení.
Nechapu, proc jste nepouzil nejaky jazyk pro tvorbu textovek, treba Inform nebo TADS (pokud vim, oba Unicode umi). Ale jinak proti Pythonu nic nemam.
Unicode sice umí, ale s počeštěním to je dost problém. Osobně jsem trošičku zkoušel počeštit TADS3, a docela jsem pohořel. Ne že by to nešlo, ale moc snadné to není. Pokročilé systémy jako INFORM7 navíc pracují s jazykem na poněkud vyšší úrovni, včetně například syntaktických pravidel. Takže počeštění je (podle mě) ještě mnohem obtížnější. Osobně bych velice rád nějaký rozumný systém s plnou lokalizací víc než přivítal. Žel bohu jsou textové adventury v ČR totálně okrajovou záležitostí.
Aha, diky za odpoved, to jsem nevedel.
Hele, jestli to doděláš včetně věcí v TODO, tak máš můj nehynoucí obdiv. Což ti sice bude nejspíš k ničemu, ale bylo by to super A asi by to chtělo soubor s dobrodružstvím natahovat zvlášť mimo parsovací engine.
Hehe, Emgeton story... to si pamätám z Ataríčka! Československých textoviek som mal kúpenú celú kazetu, na dobierku z ČR. Predpokladám, že autori z toho nemali ani halier... Ale aspoň si slávny! Na rozdiel od mojej textovky, ktorá nikomu nestála ani za to, aby ju ukradol...
Tak nezoufej a zkus se s autorem domluvit a předělat tu svou textovku jako další příběh využívající jeho engine
Čo si to pamätám (cca 18 rokov dozadu), tak to ani na svoju dobu a vo svojej triede (textovky made in ČSSR) nebolo nejaké terno... ... Okolo roku 2000 som sa to pokúšal dostať z kazety do PC, ale rozkódovať to z WAV-u na jednotlivé bity sa ukázalo nad moje sily. Páska asi za tie roky degradovala, bol na nej šum, jednotlivé bity neboli rovnako dlhé (variable bit rate
) a bola to skôr tipovacia sútaž, že čo je ešte jednotka a čo už nula. Hlavičku som rozkódoval, ale zbytok nedával zmysel a emulátor Atari z toho zblbol.
no kedysi davno v pocitacovom stredoveku som tiez spravil dve textovky (pre DOS). Asi pred rokom, ked som sa ucil Javu som sa to snazil do Javy prepisat, ale ta javovska konzola na to prilis vhodna neni, a neviem ci by to v pythone bolo lepsie: napr. neslo vymazat riadok, posunut kurzor na hocijake miesto (vertikalne, horizontalne) a tam nieco napisat, menit farby textu viackrat v jednom riadku; slo poslat do konzoly iba jeden cely riadok naraz (nie po znakoch) atd.
Možno preto, aby to bolo user-friendly, doplňovalo príkazy tabom, a tak... Ale veľmi by som sa divil, keby to Java nevedela, lebo to sa dalo už na hocijako primitívnych počítačoch a v hocijako primitívnych jazykoch.
javovska konzola to nevie; asi preto, ze java nebola pisana pre konzolu
Tak to som potom rád, že som Javu už dávno vyhodnotil ako nepoužiteľný jazyk.
Ale teraz vážne: to naozaj nikto z tých hackerov, čo si rochnia v Jave, nebol schopný tam nabindovať ncurses, alebo niečo podobné?
Tiskni
Sdílej: