Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
cd /home; find . -print0 | cpio -pdamuV0 /mnt/tmp/
/home
je zatím stále na starém počítači). Takže se možná mohlo stát, že cp
zjistil velikost souboru, rezervoval pro něj místo na cílovém disku, ale během kopírování se soubor zkrátil. V tom případě by mne ale zajímalo, který neaktivní program měl potřebu nějaký soubor zkracovat…
"Už od prvních počítačů, obsahovaly stroje jakýsi "duch"... Náhodné segmenty kódu skládané dohromady do určité formy nečekaných protokolů, čemuž říkáme chování. Nepředvídatelně... Tyto volné radikály vznesly otázku svobodné vůle, kreativity... a dokonce i něčeho, co bychom mohli nazývat duší."Vždy, když něco v počítači nemá rozumný vysvětlení, vzpomenu si na tohle, a je to jasný
Tiskni
Sdílej: