Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Přesně tak. Ten kontakt jsem zkopíroval z jedné skupiny do druhé.
Nabízejí se jen dvě slova. Naprostá debilita
Roll back mi zní dost databázověNějaký lepší návrh?
přitom nevím o žádném opravdu transakčním FS pro linux (btrfs je v tomhle svým způsobem podvod).No, takový žurnál u ext3 obsahuje kruhový buffer a i když se nějaká transakce povede, tak se z něj nemaže, ale prostě se pokračuje dál a přepíše se až se projede celý buffer dokola. Problém je, že na to opravdu nebyl ten žurnál stavěn, takže když se odmountuje a znova přimountuje, tak se začíná zase od začátku v bufferu. A navíc ví bůh jaké data ten žurnál obsahuje (ale asi něco jo, když se autorovi z něj podařilo obnovit komplet celý home). Ale nějaký příkaz ala step-back by se mi fakt hodil. Kolik já si toho už pomazal aniž bych opravdu vědomě chtěl.
Já jsem na to používal ext3grep.To jsem zkoušel taky, jenomže to prohledává skupinu po skupině a to je v případě mého systémového disku celkem na dlouho. To už dřív i znova stáhnu. Navíc nemám místo, kam bych to zase obnovil. Přitom by stačilo vytvořit novou inodu a doplnit i ji o ztracené pointery na bloky.
Celé ext3 se dá obnovit photorec / foremost, ale je to celkem pracné.A v mém případě i nepoužitelné. Systémový disk, obsahující tisíce smazaných souborů a já hledám jeden a ještě ke všemu rozložený přes víc bloků. To by snad ani neobnovilo, ne?
Pidgin i kopete se vzhledem ke kde vyvíjí nějak rychle, odmaskovávat nebo updatovat qt zatim nechci ... centerim překvapil ... nouze mne k němu přivedla. A jako primární pořád licq.
Tiskni
Sdílej: