Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Měl jsem určitý ICQ kontakt ve dvou skupinách (duplicita). Tak jsem v dobré víře chtěl ten kontakt jenom z jedné z nich odstranit. Takže pravé tlačítko myši --> Remove Contact. Musel jsem potvrdit smazaní kontaktu. Jaké bylo ale moje rozčarování, když jsem zjistil, že se kontakt úplně vymazal, tj. vymazal se z obou skupin!
Měl jsem ale víc štěstí než rozumu, protože jsem vyhrabal ten kontakt z historie (log). Musel jsem ten kontakt znovu přidat (ano, ten dotyčný mě musel znovu autorizovat).
Tiskni
Sdílej:
Přesně tak. Ten kontakt jsem zkopíroval z jedné skupiny do druhé.
Nabízejí se jen dvě slova. Naprostá debilita
Roll back mi zní dost databázověNějaký lepší návrh?
přitom nevím o žádném opravdu transakčním FS pro linux (btrfs je v tomhle svým způsobem podvod).No, takový žurnál u ext3 obsahuje kruhový buffer a i když se nějaká transakce povede, tak se z něj nemaže, ale prostě se pokračuje dál a přepíše se až se projede celý buffer dokola. Problém je, že na to opravdu nebyl ten žurnál stavěn, takže když se odmountuje a znova přimountuje, tak se začíná zase od začátku v bufferu. A navíc ví bůh jaké data ten žurnál obsahuje (ale asi něco jo, když se autorovi z něj podařilo obnovit komplet celý home). Ale nějaký příkaz ala step-back by se mi fakt hodil. Kolik já si toho už pomazal aniž bych opravdu vědomě chtěl.
Já jsem na to používal ext3grep.To jsem zkoušel taky, jenomže to prohledává skupinu po skupině a to je v případě mého systémového disku celkem na dlouho. To už dřív i znova stáhnu. Navíc nemám místo, kam bych to zase obnovil. Přitom by stačilo vytvořit novou inodu a doplnit i ji o ztracené pointery na bloky.
Celé ext3 se dá obnovit photorec / foremost, ale je to celkem pracné.A v mém případě i nepoužitelné. Systémový disk, obsahující tisíce smazaných souborů a já hledám jeden a ještě ke všemu rozložený přes víc bloků. To by snad ani neobnovilo, ne?
Pidgin i kopete se vzhledem ke kde vyvíjí nějak rychle, odmaskovávat nebo updatovat qt zatim nechci ... centerim překvapil ... nouze mne k němu přivedla. A jako primární pořád licq.