abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    10.5.2010 15:55 letec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Dobré.
    David Watzke avatar 10.5.2010 16:44 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Pěkné, ale proč tak mini?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    10.5.2010 16:47 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory

    Musel jsem se vejít do 1 MB, a tak jsem musel snížit rozlišení na 1500x1000px. Stupeň komprimace jsem radši neměnil.

    10.5.2010 16:46 2010
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    kdyz uz nebudu hodnotit ze je to rozmazany, zasumneny, moare u prvni fotky jak krava a nakrivo, tak ta kompozice je hrozna. urezane vetve, spicky stromu, strechy aut. jako dokumentacka je to ale dostatecny.
    10.5.2010 16:49 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory

    Takovou reakci jsem čekal. :-)

    10.5.2010 16:51 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    kdyz uz nebudu hodnotit ze je to rozmazany, zasumneny, moare u prvni fotky jak krava a nakrivo
    Nebudeš?
    10.5.2010 17:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    To je asi jako když politik v diskusním pořadu oponentovi řekne: "Někdo by mohl prohlásit, že jste idiot, ale to já neudělám." :-)
    10.5.2010 18:25 2010
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    genialni, ne?
    pools avatar 10.5.2010 16:54 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Vivre libre ou mourir!
    10.5.2010 16:57 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory

    No jo, musel sis rejpnout. :-) Jak vidím, tak kolem Microsoftu se točí svět.

    default avatar 10.5.2010 17:40 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Příloha:
    kolem Microsoftu se točí svět.
    Dokonce se kolem něj točí i radiobuttonky. :-)
    Grunt avatar 10.5.2010 17:00 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Ale dejte s tím pokoj. Zas další krám do baráku.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    10.5.2010 17:07 firzen
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    No, ještě by to chtělo vylepšit. Na takové ty domácí fotky je to parádní, ale jinak je rozmístění objektů dost zvláštní. Například ten dům tam pod tím zámkem je skutečně nevydařený. Pěkná je ale ta 2. fotka, nic tam nijak výrazně neruší, ale mohlo se víc zoomovat a zaměřit se na altánek a zámek společně s přemístěním fotografa doprava.
    10.5.2010 17:10 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory

    Děkuju za kritiku (myšleno upřímně). Budu to tlumočit taťkovi.

    Heron avatar 10.5.2010 18:20 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    JJ, kompozice je alfou a omegou. Zde se trochu nepovedla (hlavní objekt je ve středu, to oko nemá rádo) ale to se doladí příště, případně trochu ořezem. Pěkné fotky za pěkného počasí :-)
    10.5.2010 18:25 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Pěkné fotky za pěkného počasí

    Díky.

    11.5.2010 02:12 MX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Myslis, ze az to doladi, tak bude hlavni objekt ve ctvrtek ? :b
    10.5.2010 18:30 pezb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Mě se to libí - v Hutné Koře jsem nikdy nebyl a takhle alespoň vidím že se tam někomu líbí. Ty první dvě. Jen ty auta nemám rád. Nehledal bych dokonalou kompozici - pak to přestane být zajímavé.
    10.5.2010 18:57 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Na můj vkus je ta sytost barev trochu přetažená, hlavně u té poslední. Ale třeba na pohlednice je to tak akorát. :-)
    10.5.2010 19:37 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Moc sytá je i ta třetí (hlavně to druhé modré auto, to vypadá pomalu jako dodělané počítačem), ale podle mých zkušeností je to přesně to, co většiba běžných uživatelů od fotografie očekává.
    10.5.2010 23:59 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    no hlavně je to to, co leze z těch moderních xMPix digitálních kompaktů. Jeden takový jsem si koupil, abych zjistil že k odstranění přesycení a rozmatlání barev je nutné zablokovat automatickou regulaci citlivosti snímače (ISO natvrdo na 100 či méně) a nejlépe ještě stáhnout "regulaci expozice" (to už ale hodně omezuje dynamiku) směrem ke kratším časům.

    Má to ovšem tu výhodu, že to není rozmázlé, i když s tou věcí cvičíte (jde s tím fotit i za celkem svižné chůze :-)). Ideální pro malý kompakt. Že jsou barevné plochy slité a zašuměné, to nevadí. V malém formátu se to jakž-takž ztratí.
    kotyz avatar 10.5.2010 21:22 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    co je na nich HD?
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    10.5.2010 21:43 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory

    HD je na nich to, že jsou v rozlišení 1500x1000px :-). Jinak vůbec teď netuším, jaké rozlišení je HD Ready či Full HD.

    default avatar 10.5.2010 21:52 default | skóre: 22 | Madrid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Na to se vykašli. Beztak je to všechno podvod. :-D
    kotyz avatar 10.5.2010 22:33 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    u fotek se o hd v souvislosti s rozlisenim ani nemluvi (tam spis litaji megapixely), protoze vsechny maji rozliseni vetsi nez je u videa "full hd". jo hdr, to uz je neco jinyho ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    11.5.2010 09:43 frdrx | skóre: 29 | blog: frdrx
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Jsou Hhnusné a, vedle toho, Digitální.
    Patička mi slouží k tomu, abych si lépe poznal svoje příspěvky.
    Grunt avatar 11.5.2010 09:56 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Příloha:
    To tam nevidíš nebo co? Kdo dneska není HD, jako by nebyl.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    11.5.2010 12:01 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    1000p, ne 1080p. :-)
    Grunt avatar 11.5.2010 12:14 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Několik HD fotek z Kutné Hory
    Příloha:
    Soráč.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.