Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Škoda, že v anketě nemáš checkboxy
Chtěl jsem dát, že se bude rozšiřovat rychleji a navíc ještě blbá statistika...
protože v té době už nebude desktop
A na to jako přišels jak?
Je stejně naivní si myslet, že v té době bude desktop jako že na desktopu je potřeba Terminál... Ostatně, jestli se pletu, to nezjistíš ani ty, ani já
Nejdřív bys měl analyzovat ten problém a nezapomenout na další efekty. Na základě těchto poznatků se dá už vymyslet, jakým způsobem aproximovat doposud získaná data a extrapolovat do dalších let. Samozřejmě by bylo vhodné spočítat nejistotu určení té aproximace.
Nahodou mne sa vcelku paci ze v roku 2600 bude mat linux asi tak 150%.
Až bude těch 50 %, tak to oslavím. V roce 2201 ale asi nebudu doma, protože na ten rok mám naplánovanou dovolenou v Karibiku.
v plynné, tekuté nebo pevné formě?
tipoval bych to na práškovou
Jako éterická bytost.
Tak mě napadá, že asi bude záležet, jestli je člověk Budhista, Muslim, Křesťan, Hinduista, Ateista. nebo Nihilista
Pak je tady ještě možnost, že genetické inženýrství a biorobotika dospěje mezi tím do takového stavu, že se tam skutečně podíváš oblečený jako Darth Vader
Ono je to celkem jedno. Dnes večer jdu na plzeň a po několika pivech se mi ta náboženství stejně smíchají dohromady ..
jdu na plzeň a po několika pivech se mi ta náboženství stejně smíchají dohromady ..Už jsem myslel, že po několika pivech vytáhnete světelné meče a jdete se porvat před hospu.
Před 50 lety se tvrdilo, že budeme vyrábět elektřinu jadernou fúzí za 50 let. Dnes se tvrdí, že to bude za dalších 50 let mozná i víc.
Tak ja som si dovolil linearne aproximovat, a tvrdim, ze v tom roku bude verzia jadra 12.8.2 :)
Linux nebo Hurd?
Linux, pretoze pri hurde by to musela byt uberkvadraticka uberaproximacia :)
A kolik procent to bude v roce 2600? :-D
Asi 130 %. Pod GNU bude uveden vynález, který umožní mít celku víc než 100 %.
Tiskni
Sdílej: