Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Co v tom kancelářském balíku děláte, ERP?1) Startujou a zavírají, protože mají dojem, že spuštěný OOo jim žere paměť. 2) 100M prezentace (= imitace celovečerního animovaného filmu) 3) Zavírají a startujou, protože neumí zavřít jen dokument. Atd. Něco jako když člověk nastartuje PC, hodinu něco dělá, pak ho vypne na pauzu, pak ho zase zapne, nabootuje, hodinu něco dělá, pak ho vypne na polední pauzu, zase zapne, nabootuje... to už se sakra ten boot pořádně protáhne
Pusť si OOo2 na počítači s <= 256 MB RAM, procesorem okolo 700 MHz (maximální frekvenceAle to je nefér! Co takhle spustit na tom OOo z odpovídající doby (1.x). Mám OOo 1.0.3 na 250 MHz (pravda, na MIPSu) a nijak extrémně pomalé to není.) a diskem z odpovídající doby.
Než to přečte stomegovou prezentaci pro Powerpoint (a to jsou u nás lidi lidi, co tvoříi několikasetmegový)Není tu něco špatně? Třeba médium i nástroje?
Jednou si kolegyňka u mě vlezla do své emailové schránky na seznamu, která byla ve Firefoxu úplně rozhozená (protože jsem si zvětšil font)Totéž v Opeře i Konqueroru (z toho se navíc neohlásíte, alespoň já ne a nějak nehodlám zkoumat proč, prostě se na tu schránku vykašlu) - prostě debilně udělaný stránky a odskáče to Linux. Ale na to už bysme měli bejt tak nějak zvyklí
Tiskni
Sdílej: