Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Moji MAC adresu s číslem pasu už nejspíš spojenou mají a určitě se do Číny chci vracet...Změna MAC je otázka jednoho příkazu :)
traceroute
). 80/TCP bych bral jako poslední možnost, to můžou kontrolovat, jestli provoz vypadá opravdu jako HTTP. To už by možná bylo lepší použít 53/UDP (DNS), i když i to mohou blokovat nebo pozměňovat.
Oproti tomu co jsem čekal to není žádná velká exotika. Čínské město v Londýně na mě skoro působilo čínštěji.To je jednoduché, ono má vypadat čínsky (jak kvůli místním, tak i turistům), zatímco Čína si na Čínu hrát nemusí, protože Čínou je a tudíž si může dovolit vypadat nečínsky, alespoň mimo turifikovaná místa. Nebo, jak to krásně řekla Bábi Zlopočasná v knize Soudné sestry Terryho Pratchetta, "Určité věci, které se snaží vypadat jako určité věcí, často vypadají pravěji než ty pravé. To je známá věc."
Co mě trochu zklamalo jsou ženský. Narážím na použitelnou v průměru jednou za hodinu (nepočítám-li cizinky), což je frekvence podobná té v Pardubicích (kde jsem byl jednou, takže to mohla být náhoda), ovšem při mnohem větší koncentraci (a to se mi přitom asiatky obvykle líbí).jinýma slovama [proove needed].
Zatím jsem si všiml, že patrně blokují akorát Facebook a YouTube... což vede na o 100% větší produktivitu práce
Tiskni
Sdílej: