Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Moji MAC adresu s číslem pasu už nejspíš spojenou mají a určitě se do Číny chci vracet...Změna MAC je otázka jednoho příkazu :)
traceroute
). 80/TCP bych bral jako poslední možnost, to můžou kontrolovat, jestli provoz vypadá opravdu jako HTTP. To už by možná bylo lepší použít 53/UDP (DNS), i když i to mohou blokovat nebo pozměňovat.
Oproti tomu co jsem čekal to není žádná velká exotika. Čínské město v Londýně na mě skoro působilo čínštěji.To je jednoduché, ono má vypadat čínsky (jak kvůli místním, tak i turistům), zatímco Čína si na Čínu hrát nemusí, protože Čínou je a tudíž si může dovolit vypadat nečínsky, alespoň mimo turifikovaná místa. Nebo, jak to krásně řekla Bábi Zlopočasná v knize Soudné sestry Terryho Pratchetta, "Určité věci, které se snaží vypadat jako určité věcí, často vypadají pravěji než ty pravé. To je známá věc."
Co mě trochu zklamalo jsou ženský. Narážím na použitelnou v průměru jednou za hodinu (nepočítám-li cizinky), což je frekvence podobná té v Pardubicích (kde jsem byl jednou, takže to mohla být náhoda), ovšem při mnohem větší koncentraci (a to se mi přitom asiatky obvykle líbí).jinýma slovama [proove needed].
Zatím jsem si všiml, že patrně blokují akorát Facebook a YouTube... což vede na o 100% větší produktivitu práce
Tiskni
Sdílej: