Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
i když je to malý přínos, je to pořád lepší přínost pro internet než pusté tlachání a flame.Mno, tak já si myslím, že to je první díl.
Jo a docela bych uvítal kdybys pastnul nějaké skriptíky s imagemagickem když o něm tak píšeš, určitě nějaké máš ;)Hmm, já s ním prováděl jen orgie v konvertování, takže se žádných super-príma-extra skriptů z mé strany nedočkáš.
Už to možná chápu. Jestli narážíš na moje znalosti matematiky, tak si běž podat ručku s profesorem. Nadával -- a stejně mu to nepomohlo.
Tak třeba v téhle pasáži
Protože jsou jednotlivé objekty zaznamenány pomocí vzorců, násobí se pouze vzorec
by možná stálo za úvahu nahradit slovo vzorec slovem vektor.
....a to me jednou ucitel na prednasce tvrdil, ze microsoft jako nejvetsi sw firma s miliardama dolaru na uctech nema duvod delat nekvalitni software.Já bych to trochu upravil: "MS nemá důvod dělat dělat software, o kterém by si lidé (= drtivá většina lidí) mysleli, že je nekvalitní." (bez ohledu na můj názor na software od MS)
máme různobarevný obrázek 20 krát 20 pixelů. Jeho velikost ztrojnásobíme (tedy na 60 krát 60 pixelů).Když už se tu rejpe do textu: ztrojnásobením velikosti obrázku o rozměrech 20 × 20 pixelů dostanu obrázek o rozměrech cca 35 × 35 pixelů ;)