Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
i když je to malý přínos, je to pořád lepší přínost pro internet než pusté tlachání a flame.Mno, tak já si myslím, že to je první díl.
Jo a docela bych uvítal kdybys pastnul nějaké skriptíky s imagemagickem když o něm tak píšeš, určitě nějaké máš ;)Hmm, já s ním prováděl jen orgie v konvertování, takže se žádných super-príma-extra skriptů z mé strany nedočkáš.
Už to možná chápu. Jestli narážíš na moje znalosti matematiky, tak si běž podat ručku s profesorem. Nadával -- a stejně mu to nepomohlo.
Tak třeba v téhle pasáži
Protože jsou jednotlivé objekty zaznamenány pomocí vzorců, násobí se pouze vzorec
by možná stálo za úvahu nahradit slovo vzorec slovem vektor.
....a to me jednou ucitel na prednasce tvrdil, ze microsoft jako nejvetsi sw firma s miliardama dolaru na uctech nema duvod delat nekvalitni software.Já bych to trochu upravil: "MS nemá důvod dělat dělat software, o kterém by si lidé (= drtivá většina lidí) mysleli, že je nekvalitní." (bez ohledu na můj názor na software od MS)
máme různobarevný obrázek 20 krát 20 pixelů. Jeho velikost ztrojnásobíme (tedy na 60 krát 60 pixelů).Když už se tu rejpe do textu: ztrojnásobením velikosti obrázku o rozměrech 20 × 20 pixelů dostanu obrázek o rozměrech cca 35 × 35 pixelů ;)
Tiskni
Sdílej: