abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    freshmouse avatar 25.3.2007 18:38 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Mohu vědět, jaký tatrman mi příspěvek ohodnotil nula procenty čtyři vteřiny po vydání? Nic osobního, jen mě zajímá, kdo čte tak rychle. :-)
    Max avatar 25.3.2007 19:07 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Mno, jediný člověk, který se chlubí tak rychlou četbou je MasožraváPalma :)(podle statistik to mohla stihnout 2x, jednou dolu a podruhý ještě pozpátku nahoru :) )
    Zdar Max
    PS:Možnost b: Nebudeš tomu věřit, ale né všichni mají rádi myši :D ...
    PPS:já běžně myš při prvním setkání umlátím lyží, nebo něčím, co mám u sebe, ale nikdy se nezdržuji hodnocením celé akce ...
    Měl jsem sen ... :(
    freshmouse avatar 25.3.2007 19:15 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Mimochodem, ty myši, to je náhoda. Doma nic takového nemám. ;-)
    Max avatar 25.3.2007 19:25 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    A to je škoda ;-). Zase jsem potkal jednoho šedýho potkana (nebo to je krysa?) ve vlaku a docela se mi líbila, už jsem k ní takový odpor ani necítil :). Začal jsem přemýšlet, že bych možná nějakou pořídil :), měl by jsi o tom taky zauvažovat ;-). Jsou to velice chytré stvoření a navíc by jsi měl svýho maskota a nemusel by jsi ho tím pádem dělat ze sebe :D
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    freshmouse avatar 25.3.2007 19:28 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Měl bys méně plácat játry a více mi povídat o DancingMouse. :-P
    Max avatar 25.3.2007 19:34 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Dej mi pár hodin(dnů), abych tě pochopil a pak adekvátně zareaguji. To víš, nejsem žádný myslící eso :)
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    freshmouse avatar 25.3.2007 19:36 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Máš dvacet sekund. ;-)
    masožravá palma avatar 25.3.2007 21:24 masožravá palma | skóre: 6 | blog: Agnes | Matka měst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Sice to za 4s jsem schopná přečíst, ale prohlížeč mi to za tak krátkou dobu nenačte :-). A do teď jsem hrála adom takže jsem to být nemohla.

    K myši: Super, hned jdu zkoušet, bude se mi to hodit do gnome tematu.
    Mám městečko, podpořte průmysl a dopravu. Snižujte kriminalitu.
    25.3.2007 21:43 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Jů, adom! To si pamatuju z dob, kdy jsem byl malej :-) Vypadalo to hezky, jenom mě tehdy odradilo, že jsem nepřišel na to, kterouže to ďábelskou kombinací kláves vlezu do jeskyně nebo města nebo kam se to vůbec všude dalo vlézt :-)
    masožravá palma avatar 25.3.2007 22:07 masožravá palma | skóre: 6 | blog: Agnes | Matka měst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Používá se na to tzv. slezítko nebo většítko - >

    Myš: Líbí, líbí, pěkná. Hezky mi ladí s bluebuntu.
    Mám městečko, podpořte průmysl a dopravu. Snižujte kriminalitu.
    25.3.2007 23:26 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Až tak jednoduše jo? Hmmm, to jsem se tehdá asi moc nesnažil :-)

    ad Tančící myš: V současné době nemám jak vyzkoušet Až to bude půjde, zhodnotím. Možná dokonce kladně ;-) Zatím chválím alespoň snahu :-)
    25.3.2007 19:54 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    To já, četl jsem to hned jako druhý.
    freshmouse avatar 25.3.2007 20:13 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    No jo, na tebe jsem úplně zapomněl. :-)
    25.3.2007 19:47 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Moc hezké, díky! Jediná výtka k webu - chybí ti tam stručný návod k instalaci.
    A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.
    freshmouse avatar 25.3.2007 19:48 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Díky za reakci. Návod přidám (původně tam i byl), i když stačí kliknout a ono se to zeptá na instalaci...
    25.3.2007 19:51 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Fakt? Jsem kliknul a jediné na co se mě to zeptalo bylo kam to chci stáhnout...
    A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.
    freshmouse avatar 25.3.2007 19:52 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Hmm, teď se mi to stalo tak, jak říkáš. Asi jsem se přehlédl...
    freshmouse avatar 25.3.2007 20:00 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Přidáno.
    25.3.2007 20:34 Petr Zelenka | skóre: 24 | Semice/Stuttgart (Sindelfingen)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    A funguje. Hvala! :)
    A teď si uvědomte, jaký je vztah mezi krychlí a motýlem.
    25.3.2007 20:06 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille

    Mno, tak funguje mi to, ale že by se mi ty ikonky až tak líbily... ale možná to tu chvíli nechám :).

    Btw, nemáte někdo nápad jak (bez nainstalovaného gnome) změnit GTK téma ikonek? Ne jen souborových (složka, soubor (ty co jdou vidět ve filemanageru) - to se mi podařilo), ale opravdu těch klíčových (systémové gtk ikony, třeba hezky jdou vidět v glade). Zatím se mi to nepodařilo.

    Baník pyčo!
    freshmouse avatar 25.3.2007 20:09 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    gtk-chtheme?
    25.3.2007 21:04 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Gtk-chtheme umí měnit jen gtk styl, nikoliv ikony... Nebo mi něco uniklo?
    Baník pyčo!
    freshmouse avatar 25.3.2007 21:05 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Jen jsem tipoval. Nevím, já používám GNOME -- a tady potřebné nástroje jsou.
    wake avatar 26.3.2007 11:26 wake | skóre: 30 | blog: wake | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    gtk-chceteme
    Tento příspěvek má hlavičku i patičku!
    25.3.2007 21:08 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Jinak co jsem ještě udělal, v ~/.gtkrc jsem přidal

    gtk-icon-theme-name = "ICON-Crystal-SVG-1.1.0"

    který jsem stáhl myslím z art.gnome.org (vyzkoušel jsem i jiné témata). Ale žádné mi nezměnilo přímo gtk ikonky, jenom ikonky souborů (napadá mě přirovnání - to co by se mi ukázalo v nautilus při procházení disku, kdybych ho měl nainstalovaný).
    Baník pyčo!
    25.3.2007 21:23 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille
    Tak vyřešeno, problém nebyl v mém nastavení, ale pravděpodobně v těch tématech, teď jsem zkusil raději téma z gnome-look a to už mi změnilo i ikonky v lištách (zmátlo mě to že ze tří témat ani jedno nezměnilo žádnou ikonu mimo souborových, tak jsme to přestal zkoušet).
    Baník pyčo!
    26.3.2007 08:42 pasmen | skóre: 45 | blog: glob | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille Firefox a Thunderbird (aktualizováno)
    Pekna prace, pouzivam a libi se mi to :-)
    26.3.2007 15:12 PF
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille Firefox a Thunderbird (aktualizováno)
    Ahoj doufám že mě nebudete nějak lynchovat, používám firefox na woknech XP :-) (v práci nějak nemám možnost hodit si tam lin...). To téma jsem zkusil, ale mělo to jeden nepříjemný vedlejší efekt - zčernaly mi všechna menu, když kliknu na jakýkoliv menu (file, edit, history...) tak je to černé a text je taky černý. Když na to najedu myší, tak font zbělá, takže se s tím nějak pracovat dá, ale je to důvod, proč jsem se vrátil k default tématu... Je to chybička která jde odstranit?? Firefox 2.0.3
    freshmouse avatar 26.3.2007 15:47 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille Firefox a Thunderbird (aktualizováno)
    Díky za upozornění! Bohužel, já nemám možnost testovat na Windows... Každopádně se ale divím, protože jsem měnil JEN obrázky -- ne CSS styly... Podívám se na to ve škole, kde Windows jsou. Ještě jednou díky.
    26.3.2007 16:11 cornelius | skóre: 11 | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille Firefox a Thunderbird (aktualizováno)
    Bohužel to musím potvrdit, na WXP položky menu zčernají a text se zobrazí jen pri mouseoveru. Vypadá to jako by FF nedědil téma z originálního/systému a prostě tam neměl co zobrazit. Možná by mohlo pomoct nahrát do témátka CSS styly z default tématu a nebo se mrknout do tématu od Garetta (to linkované v komentářích ke zprávičce o DancingMouse), to se zobrazuje korektně.

    p.s. Rádo se děje ;)
    "I'm trying doprdele!"
    freshmouse avatar 26.3.2007 16:32 freshmouse | skóre: 42 | blog: Bruno Banány
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tančící myš v Mozille Firefox a Thunderbird (aktualizováno)
    Šílené je, že všechna CSS jsou z toho výchozího tématu -- nezměnil jsem ani čárku. :-/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.