Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Třeba semeniště hysterických kusů hovězího dobytka, GitaJedna perlička, možná to už víš. Říká ti něco jméno Andrea Cerqueirová? V dobách rozmachu Sládkovy SPR-RSČ se v jejích barvách bila za čistotu rasy, národa, sexuální orientace atd. (mimo jiné prostřednictvím rasistického a xenofobního týdeníku Republika) - a dnes píše pro genderový plátek. Prostě obrat o 180 stupňů. Svou republikánskou minulostí se v životopisu samozřejmě nechlubí
Jestli si to nepletu, tak píše mj. i pro Haló noviny. Četl jsem tam článek, kde kritizovala R. Krajča (kapela Kryštof), že dříve prý snad podporoval Buzkovou, ale dnes už se vlevo neorientuje, a jí vadí jeho (údajná) změna názorů (zrovna jí! ). Takže se celkem rychle naučila "myslet nově" a adaptovala se.V adaptaci a novém myšlení (a ještě mnoha dalších disciplínách) ale málokdo konkuruje Davidu Rathovi. Protože se chystá kandidovat u nás na hejtmana, mám v plánu dát dohromady jeho skutečný životopis (včetně toho, čím se Rath příliš nechlubí) a předložit ho voličům, ať vědí všechno a nechytnou se na jeho líbivé řeči. Nerad bych se dožil toho, aby u nás hejtmanoval.
Občas si Haló noviny čtu, mám rád suchý humorNebyls to náhodou ty, kdo mi vyčítal, že odkazuju na "Blitky"?
(Občas si Haló noviny čtu, mám rád suchý humor -- a v Haló novinách je legrace habakuk. Bohužel tam nejde vyhledávat, a tak ten článek nemůžu najít...)Haló noviny si také čtu pro pobavení. Bohužel nejenom že nemají vyhledávání, ale dokonce ty články ruší (tj. odkaz přestane fungovat). Tak mi zrušili můj oblíbený článek o tom, jak sankce USA ohrožují životy cestujících v Íránských letadlech (nejsou náhradní díly na Tupolevy). Rozdíl oproti britským listů je především ten, že BListy se málokdy dají brát jako legrace.
/robots.txt
). Chápu, že to narchivují -- archivy by dost možná mohly být použity jako důvod ke zbavení svéprávnosti autorů...
Tiskni
Sdílej: