Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
<a href="http://www.katasterportal.sk/kapor/">tu</a>
, ne <a href="tu">http://www.katasterportal.sk/kapor/</a>
;)
Dobrý deň. Ďakujeme, že ste navštívili naše stránky a sme radi že aktívne prispievate vašou cennou spätnou väzbou na zlepšenie nášho portálu. Ako ste spomenuli, prehliadač Firefox skutočne používa na slovensku až 30% ľudí. No na druhú stranu, 99% obyvateľstva používa operačný systém MS Windows ktoré v štandardnej výbave tento prehliadač obsahujú. V skutočnosti je kvôli orientácii na MS produkt nedostupnosť len 1% a nie ako vy tvrdíte 30%. Ak používate operačný systém Linux, môžete použiť bezplatný "emulátor" Wine (technicky to nie je emulátor ale funkcia je podobná), snáď vám v ňom MSIE bude fungovať. Ak používate MAC OS, firma Microsoft vydala MSIE priamo pre tento OS. Ďalej si vás dovoľujem upozorniť, že naše stránky sú len v slovenskom jazyku a tak nie sú prístupné pre cca 10% národnostných menšín. Podobne nie sú uspôsobené pre zrakovo postihnutých ľudí, aké percento tvoria neviem, ale takto by som mohol pokračovať. 100% prístupnosť nie je reálne dosiahnuteľná, no súčasných 99% postačuje. Čo s tým? Je potrebné si uvedomiť, že náš portál je financovaný z daní občanov, a preto je potrebné šetriť kde sa dá. Zníženie interoperability nezanedbateľne prispieva k zníženiu celkových nákladov, jednoducho preto lebo je menej možností prečo by to nemalo fungovať ako v heterogénnom prostredí. Preto nepredpokladám že sa to v najbližšej dobe zmení. Technológia portálu bola vybratá vo verejnej súťaži, vybraná bola najlepšia a najlacnejšia ponuka. Preto akékoľvek ďalšie pripomienky adresujte prosím výberovej komisii MVSR. Prajem príjemné pozeranie našich stránok v MSIE. AdministrátorNo a moj komentar, si presne ten typicky naivny slovak ktorych som tu pred par dnami spominal
Pro MAC OS už se MSIE nevydavá. To co existuje je nějaká předpotopní verze, ve které by to stejně určitě nefungovalo.
Pokud si chceš MSIE nainstalovat pod Wine, musíš vlastnit licenci k Windows, takže to vůbec nic neřeší.
To, že je to natvrdo udělané pro MSIE je z dlouhodobého hlediska naopak velice nákladné, protože to nejspíše nepojede ani v nových verzích MSIE. Typickým příkladem je KB, jejíž bankovnictví bylo vázané jen MSIE a při příchodu nové verze měli vždy problémy. U jiných bank, které to mají udělané obecně dle standardů a chodí jim to i v jiných prohlížečích jsem si něčeho takového nevšiml.
Dobrý deň. Zobrazenie mapy funguje korektne cez Internet Explorer, je nutné mať povolené cookies a k využitiu všetkých funkcií sa odporúča povolenie JavaScriptov. Vašu pripomienku som postúpila kompetentným na zapracovanie. S pozdravom Malobická Elena administrátormislim ze ich staci viac bombardovat poziadavkami a hadam stym aj nieco mozno spravia..
Tiskni
Sdílej: