Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu.No tak kdyz je to nezivi, tak co by se starali, zejo...
Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu. Projekt ako taky nema ziadne (alebo velmi zle) riadenie.Myslím si, že největší chybou projektu KDE je, že je to moloch spravovaný v jediném SVN. Protože potom rozumbradové, jako jsi třeba ty, nedokáží pochopit, že člověk schopný napsat plasmoid, nebo 3D efekt pro kwin, nemusí být vůbec schopný opravovat bugy v kmailu.
Možná opraveno v KDE4? To chceš povedať, že používaš KMail z KDE3? Veď na ten sa už všetci dávno vykašlali.
BTW, Kmail bol vždy pop3 klient. Na imap by ho používal len blázon.
používám kmail-4.2.2
však já ho taky na imap nepoužívám, stačilo mi když jsem to jednou vyzkoušel a pak jsem strávil půl dne restaurováním inboxu
Na imap by ho používal len blázon.Pouzivam ho na IMAP uz roky rokuce. Cim netvrdim, ze s nim vie pracovat idealne...
Tak ja presel presne opacne - uz jsem nevydrzel TB, pak webove rozhrani Zimbry, ale KMail 4.2 me presvedcil. 4.1 byl jeste totalne nepouzitelny kram, nikdy jsem zatim jeste nevidel za sest mesicu takovy skok. Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).
Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).Je nějaká šance, že bude Akonadi v dohledné době integrováno s KMailem? Přeci jen mailody mě úplně nepřesvědčilo.
O kterem KIOslave je rec? V KDE jsou dva, jeden stoji za prd, druhy pouzivam uz par let celkem uspesne. IMAP ve hromovem ptakovi je sice lepsi, ale ve vsem ostatnim co potrebuji vede kmail takze zatim odolavam.
mohu vědět v čem, že ten KMail je lepší, než Thunderbird, docela by mě to zajímalo..
Pre tých, čo používajú KDE, chýba integrácia s KDE. A používa šablóny typu The Bat!, ktoré môžu byť rôzne pre každý priečinok. To je bomba pre pokročilých užívateľov.
KMail
Kdykoliv jsem chtěl něco z toho ohlásit, zjistil jsem, že už to nějaký ten rok hlášeno je.
KMail jsem se snažil používat opakovaně zejména v době, kdy Gtk aplikace vypadaly ze zásady odporně a Thunderbird mi připadal pomalý a těžkopádný. Dnes už situace není tak špatná. Gtk už umí vypadat normálně (tedy stejně jako Qt). Thunderbird je sice pořád pomalý a těžkopádný, ale počítače jsou dnes zase o něco rychlejší. Hlavní je, že prostě funguje. Nemá nejmenší problémy s IMAPem, s šifrováním, se stabilitou a tak dále.
Tiskni
Sdílej: