Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu.No tak kdyz je to nezivi, tak co by se starali, zejo...
Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu. Projekt ako taky nema ziadne (alebo velmi zle) riadenie.Myslím si, že největší chybou projektu KDE je, že je to moloch spravovaný v jediném SVN. Protože potom rozumbradové, jako jsi třeba ty, nedokáží pochopit, že člověk schopný napsat plasmoid, nebo 3D efekt pro kwin, nemusí být vůbec schopný opravovat bugy v kmailu.
Možná opraveno v KDE4? To chceš povedať, že používaš KMail z KDE3? Veď na ten sa už všetci dávno vykašlali.
BTW, Kmail bol vždy pop3 klient. Na imap by ho používal len blázon.
používám kmail-4.2.2
však já ho taky na imap nepoužívám, stačilo mi když jsem to jednou vyzkoušel a pak jsem strávil půl dne restaurováním inboxu
Na imap by ho používal len blázon.Pouzivam ho na IMAP uz roky rokuce. Cim netvrdim, ze s nim vie pracovat idealne...
Tak ja presel presne opacne - uz jsem nevydrzel TB, pak webove rozhrani Zimbry, ale KMail 4.2 me presvedcil. 4.1 byl jeste totalne nepouzitelny kram, nikdy jsem zatim jeste nevidel za sest mesicu takovy skok. Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).
Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).Je nějaká šance, že bude Akonadi v dohledné době integrováno s KMailem? Přeci jen mailody mě úplně nepřesvědčilo.
O kterem KIOslave je rec? V KDE jsou dva, jeden stoji za prd, druhy pouzivam uz par let celkem uspesne. IMAP ve hromovem ptakovi je sice lepsi, ale ve vsem ostatnim co potrebuji vede kmail takze zatim odolavam.
mohu vědět v čem, že ten KMail je lepší, než Thunderbird, docela by mě to zajímalo..
Pre tých, čo používajú KDE, chýba integrácia s KDE. A používa šablóny typu The Bat!, ktoré môžu byť rôzne pre každý priečinok. To je bomba pre pokročilých užívateľov.
KMail
Kdykoliv jsem chtěl něco z toho ohlásit, zjistil jsem, že už to nějaký ten rok hlášeno je.
KMail jsem se snažil používat opakovaně zejména v době, kdy Gtk aplikace vypadaly ze zásady odporně a Thunderbird mi připadal pomalý a těžkopádný. Dnes už situace není tak špatná. Gtk už umí vypadat normálně (tedy stejně jako Qt). Thunderbird je sice pořád pomalý a těžkopádný, ale počítače jsou dnes zase o něco rychlejší. Hlavní je, že prostě funguje. Nemá nejmenší problémy s IMAPem, s šifrováním, se stabilitou a tak dále.
Tiskni
Sdílej: