Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu.No tak kdyz je to nezivi, tak co by se starali, zejo...
Pridavat nove plasmoidy a 3D efekty, to ano. Ale opravovat bugy, ktore hniju v bugzille x rokov, to nie... Proste vyvojari si robia, co chcu. Projekt ako taky nema ziadne (alebo velmi zle) riadenie.Myslím si, že největší chybou projektu KDE je, že je to moloch spravovaný v jediném SVN. Protože potom rozumbradové, jako jsi třeba ty, nedokáží pochopit, že člověk schopný napsat plasmoid, nebo 3D efekt pro kwin, nemusí být vůbec schopný opravovat bugy v kmailu.
Možná opraveno v KDE4? To chceš povedať, že používaš KMail z KDE3? Veď na ten sa už všetci dávno vykašlali.
BTW, Kmail bol vždy pop3 klient. Na imap by ho používal len blázon.
používám kmail-4.2.2
však já ho taky na imap nepoužívám, stačilo mi když jsem to jednou vyzkoušel a pak jsem strávil půl dne restaurováním inboxu
Na imap by ho používal len blázon.Pouzivam ho na IMAP uz roky rokuce. Cim netvrdim, ze s nim vie pracovat idealne...
Tak ja presel presne opacne - uz jsem nevydrzel TB, pak webove rozhrani Zimbry, ale KMail 4.2 me presvedcil. 4.1 byl jeste totalne nepouzitelny kram, nikdy jsem zatim jeste nevidel za sest mesicu takovy skok. Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).
Jinak co vim, tak IMAP se pise znovu (alespon v Akonadi).Je nějaká šance, že bude Akonadi v dohledné době integrováno s KMailem? Přeci jen mailody mě úplně nepřesvědčilo.
O kterem KIOslave je rec? V KDE jsou dva, jeden stoji za prd, druhy pouzivam uz par let celkem uspesne. IMAP ve hromovem ptakovi je sice lepsi, ale ve vsem ostatnim co potrebuji vede kmail takze zatim odolavam.
mohu vědět v čem, že ten KMail je lepší, než Thunderbird, docela by mě to zajímalo..
Pre tých, čo používajú KDE, chýba integrácia s KDE. A používa šablóny typu The Bat!, ktoré môžu byť rôzne pre každý priečinok. To je bomba pre pokročilých užívateľov.
KMail
Kdykoliv jsem chtěl něco z toho ohlásit, zjistil jsem, že už to nějaký ten rok hlášeno je.
KMail jsem se snažil používat opakovaně zejména v době, kdy Gtk aplikace vypadaly ze zásady odporně a Thunderbird mi připadal pomalý a těžkopádný. Dnes už situace není tak špatná. Gtk už umí vypadat normálně (tedy stejně jako Qt). Thunderbird je sice pořád pomalý a těžkopádný, ale počítače jsou dnes zase o něco rychlejší. Hlavní je, že prostě funguje. Nemá nejmenší problémy s IMAPem, s šifrováním, se stabilitou a tak dále.
Tiskni
Sdílej: