NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Uf. Už 2 dny se snažím obnovit MBR na notebooku přítelkyně. Nainstalováno je Ubuntu 9.10, které je dodáváno s GRUB2. Jak to tak vidím, je to asi trend cpát do Ubuntu nejnovější, pokud možno nefunkční software. Po dvou dnech nadávání jsem objevil zápisek pana Bíbra na stejné téma. Nevím, co tím chtěli vývojáři GRUBU říci a nevím co tím chtěli vývojáři Ubuntu říci. Ale v případě Ubuntu je to zřemě trvalý trend a poslední kapka. Spravovat tento softwarový cirkus mě po totálním fiasku s naprosto zbytečně zkripleným ovladačem pro Intel grafiky už opravdu nebaví. Nevím co chtěli říct tím nesmyslným splash-screenem pomocí X serveru. Nabídnu přítelkyni Mandrivu nebo Suse (čímž ulehčím i sobě, mě je RPM bližší). Aspoň už nebudu muset dále opravovat ten neopravielný MBR.
Čím déle se pohybuji na webu, tím je to horší. Dneska má internetovou přípojku každý debil, zřejmě proto se značný obsah tohoto média zaměřuje na debily. Nedávno tady někdo v diskuzi k nějakému externímu článku o Wine trefně poznamenal, že je mu z toho blivno. Samé totální nuly, co nenapsaly ani řádku kódu, ale všichni vědí nejlépe, jak by to mělo fungovat. Tenhle problém se týká prakticky všech témat a nejenom diskutujících, ale i portálů samotných.
Dnes můj pohár trpělivosti s internetem přes kabelovku přetekl. Nebutu to zde rozepisovat, neboť by se jednalo o nošení dříví do lesa. Stačí si počíst zde nebo zde. Pořád stejné problémy, jakési záhadné neidetifikovatelné QoS, nulová možnost interaktivní komunikace a jednání jak s idiotem. Navíc potřebuji pevnou veřejnou IP, a né ruskou ruletu s IP adresami co provozuje kabelovka. Pokud jste někdo z Ostravy rád uvítám nějaká doporučení kvalitního providera. Takhle se fungovat opravdu nedá. Tohle zoufalství mě nutí uvažovat i o takových absurditách jako je pořízení pevné linky. :-(