Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Uf. Už 2 dny se snažím obnovit MBR na notebooku přítelkyně. Nainstalováno je Ubuntu 9.10, které je dodáváno s GRUB2. Jak to tak vidím, je to asi trend cpát do Ubuntu nejnovější, pokud možno nefunkční software. Po dvou dnech nadávání jsem objevil zápisek pana Bíbra na stejné téma. Nevím, co tím chtěli vývojáři GRUBU říci a nevím co tím chtěli vývojáři Ubuntu říci. Ale v případě Ubuntu je to zřemě trvalý trend a poslední kapka. Spravovat tento softwarový cirkus mě po totálním fiasku s naprosto zbytečně zkripleným ovladačem pro Intel grafiky už opravdu nebaví. Nevím co chtěli říct tím nesmyslným splash-screenem pomocí X serveru. Nabídnu přítelkyni Mandrivu nebo Suse (čímž ulehčím i sobě, mě je RPM bližší). Aspoň už nebudu muset dále opravovat ten neopravielný MBR.
Čím déle se pohybuji na webu, tím je to horší. Dneska má internetovou přípojku každý debil, zřejmě proto se značný obsah tohoto média zaměřuje na debily. Nedávno tady někdo v diskuzi k nějakému externímu článku o Wine trefně poznamenal, že je mu z toho blivno. Samé totální nuly, co nenapsaly ani řádku kódu, ale všichni vědí nejlépe, jak by to mělo fungovat. Tenhle problém se týká prakticky všech témat a nejenom diskutujících, ale i portálů samotných.
Dnes můj pohár trpělivosti s internetem přes kabelovku přetekl. Nebutu to zde rozepisovat, neboť by se jednalo o nošení dříví do lesa. Stačí si počíst zde nebo zde. Pořád stejné problémy, jakési záhadné neidetifikovatelné QoS, nulová možnost interaktivní komunikace a jednání jak s idiotem. Navíc potřebuji pevnou veřejnou IP, a né ruskou ruletu s IP adresami co provozuje kabelovka. Pokud jste někdo z Ostravy rád uvítám nějaká doporučení kvalitního providera. Takhle se fungovat opravdu nedá. Tohle zoufalství mě nutí uvažovat i o takových absurditách jako je pořízení pevné linky. :-(