Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »toto nie je prva informacia o niecom podobnom:
Mě tak nepřipadá. Tento typ lidí by tam neměl 2 procesory, ale jeden s obrovským chladičem, protože 30°C je prostě nehorázně moc, desetislotovou grafiku s chladičem typu vysavač a určitě by tam neměl tolik pamětí, vždyť 4GiB stačí každýmu (protože víc přece žádná hra nevyužije, že...), samozřejmě by ty paměti měly zase přerostlý chladiče, pokud možno s (barevně podsvícenejma) větráčkama.
Preco prasarne? Nemam rad "seriozne" veci len aby sme sa tvarili profesionalne. Pouzivaju to co im vyhovuje.
Pominu-li ten "home made" nadech, kterym to na me pusobi, tak jako lozeny hnus povazuju tahnout kabel s 230V pod MB.
Taky to je uz vice jak 10let
2CPU, 8x RAM a stari 10let?
Nicméně pokud vím, Google používá (nebo aspoň používal) clustery složené z Pentií II a Pentií III, protože mají (měly) nejlepší poměr výkon/spotřeba....pokud jde o x86, jsi chtel dodat
Přijde mě divný, že by google byl tak blbej a chtěl si patentovat takovou primitivnost, jako je baterie u MB...
Just to be clear, since a lot of people are asking me, no, this is not an April Fools' joke. It's the real thing. Google itself will be publishing much of the information itself later, including slides from the presentations and the videos. Google people said so at the event, and Google's Twitter account confirmed it publicly today: http://twitter.com/google/status/1440093160
není to apríl. Zde jsou i videa:
Tiskni
Sdílej: