Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Český Nejvyšší soud potvrdil, že česká právní úprava plošného uchování dat o elektronické komunikaci porušuje právo Evropské unie. Pravomocným rozsudkem zamítl dovolání ministerstva průmyslu a obchodu. To se teď musí omluvit novináři Českého rozhlasu Janu Cibulkovi za zásah do práv na ochranu soukromí a osobních údajů. Ve sporu jde o povinnost provozovatelů sítí uchovávat údaje, ze kterých lze odvodit, kdo, s kým a odkud komunikoval.
Google bude vydávat zdrojové kódy Androidu pouze dvakrát ročně. Ve 2. a 4. čtvrtletí.
Keď som si 1.4. čítal poobede svoje obľubené servery, poväčšine som sa smial z výmyslov a neuveriteľných zmien v projektoch (64b Archlinux, 2.8 kernel tu na blogoch v abcčku a pod.). Takto som sa smial aj na článku na cnet news v ktorom Google predstavoval (vraj) svoju serverovu platformu. Fools day mi nedovolil tomu veriť - už apriori. Keď som sa ale dozvedel o tom že to niektoré média a moji známy "ajťáci" zobrali ako dôveryhodnú a pravdepodobnú infošu a že samotný Google (vraj) už dlhé roky na 1. aprila zverejňuje veci pravdivo - aby mu neverili - začal som mať pochybnosti. Fotka vyzerá uveritľne (uhm custom built gigabyte, mňam), až na prítomnosť iba jednej sieťovej karty. 12V (17A) batériu som už videl svojho času v jednom IBM stroji - takže aj to
by šlo. Trošku ma sklamali aj Hitachi disky
No čo poviete, veríte Google a CNETu?
Tiskni
Sdílej:
toto nie je prva informacia o niecom podobnom:
Mě tak nepřipadá. Tento typ lidí by tam neměl 2 procesory, ale jeden s obrovským chladičem, protože 30°C je prostě nehorázně moc, desetislotovou grafiku s chladičem typu vysavač a určitě by tam neměl tolik pamětí, vždyť 4GiB stačí každýmu (protože víc přece žádná hra nevyužije, že...), samozřejmě by ty paměti měly zase přerostlý chladiče, pokud možno s (barevně podsvícenejma) větráčkama.
To sa najskor meni kus za kus - cize cela takato platna za celu novu takuto platnu (cakom-prask so vsetkym)...
Preco prasarne? Nemam rad "seriozne" veci len aby sme sa tvarili profesionalne. Pouzivaju to co im vyhovuje.
Pominu-li ten "home made" nadech, kterym to na me pusobi, tak jako lozeny hnus povazuju tahnout kabel s 230V pod MB.
Taky to je uz vice jak 10let 
2CPU, 8x RAM a stari 10let? 
Nicméně pokud vím, Google používá (nebo aspoň používal) clustery složené z Pentií II a Pentií III, protože mají (měly) nejlepší poměr výkon/spotřeba....pokud jde o x86, jsi chtel dodat
Přijde mě divný, že by google byl tak blbej a chtěl si patentovat takovou primitivnost, jako je baterie u MB...
Just to be clear, since a lot of people are asking me, no, this is not an April Fools' joke. It's the real thing. Google itself will be publishing much of the information itself later, including slides from the presentations and the videos. Google people said so at the event, and Google's Twitter account confirmed it publicly today: http://twitter.com/google/status/1440093160
není to apríl. Zde jsou i videa: