Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Umí to ;) Dají se použít obrázky dle URL (takže už musí být na netu). Modul na správu obrázků přímo v tinyMCE je bohužel placený.
No já Vám je nepošlu nejsou moje ;)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->S tímhle v HTML si poradí všechny prohlížeče kromě jediného. Ano, neporadí si s tím paradoxně zrovna Internet Explorer, který to tupohlavě vyhodí na obrazovku (přestože by to vůbec zobrazit neměl). TinyMCE tohle nedokáže odstranit (možná nějaký plugin, ale zatím jsem ho nenašel), dalo by se to řešit přes hooky, ale do toho se mi opravdu nechce. Proto to řeším v PHP, i když je to řešení jedné prasárny jinou prasárnou.
Setkal jsem se s prázdnými paragrafy, s komentáři nebo bez, ale toto jsem neřešil. (Mrkněte na kód, je tam vlastní čistíčící funkce).
pasteword
na vkládání dokumentů z Wordu, a vyčistí co se dá. Podle mne funguje dobře a je už to na úrovni, že výsledný kód už je jenom k ručnímu pročištění -- jakákoli automatiky by už musela příliš hádat a bylo by velké riziko omylu.
O tom tlačítku vím, on je to jediný způsob jak tam vkládat formátovaný text...
Nejdřív jsem si taky myslel, že další kód je jen k ručnímu pročištění - ale automatika a nastavení tinyMCE mě přesvědčili, že se s tím nemusím mořit ;)
Když pominu obrázky, u kterých je automatické vkládání trochu problém nenašel jsem na neřešení nějakou očividnou botu či omyl.
Přesně ;)
A pro případy, že zákazník mi ten dokument pošle jsem právě udělal ten cleaner.
Tiskni
Sdílej: