Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Dostal som na neurcity cas k dispozicii Asus EEE (500 s webkamerou, mozno je to 501) na hranie. Nie som ziadny grafoman, takze bez diakritiky a strucne
Povodny Xandros - vyborny system - rychly, odladeny. Tak si predstavujem Linux, ktory ma pridanu hodnotu, da sa v nom vrtat a zaroven to nie je potrebne.
openSUSE 11.0 - povodne som chcel instalovat po sieti (cez Grub), ale sietovka nie je v kerneli a tolko casu som tomu nechcel venovat, takze instalacia potupne z USB DVD.
KDE4 - ako DE som tam dal KDE4 z UNSTABLE, ale vsetko bolo prilis velke, nakoniec sa mi tam viac hodil Enlightemnent.
Extra bonus:
Medzi Asus EEE a ThinkPad T60 som si rozbehal Xdmx, zaujimava vec, ale pretoze na jednom stroji mam ATI a na druhom Intel, nejak sa nedohodli a stratil som 2D a 3D hw akceleraciu
Potom som ako multimedialne centrum skusil osvedcenu elisu -
elisa, ale pretoze sa mi podarilo skompilovat
XBMC, tak druhy je jasny vitaz a ostava
.
Zaver - Asus3E sice je plnohodnotne PC, ale verzia 500 ma napouzitelne maly display, ak si (teda manzelke ) budem kupovat, tak najskor 901-ku. Mozno dodam nejake screenshoty, teraz sa mi fakt nechce ...
Tiskni
Sdílej: