Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »LANG=ar_IQ gedit
sakra nevyzkoušel předem? A nemělo to možná být LC_ALL
? vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Navíc s ogg videem lze pak lépe nakládat (zatrhnutý přehrávač apod.).Tato operace jde provést i s videem ve WMV.
řekl bych že vlc/mplayer/xine je také základem většiny distribucíSamy o sobě to nepřehrají, ne?
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečnéMně zase přijde zbytečné za vším hledat antipatie vůči zlému vlkovi, když se to snadno vysvětlit obyčejnou praktičností.
dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk"a později:
2) nehledám v tom antipatie vůče zlému vlkovi-----------
autor to převedl do ogg, aby zpřístupnil přehrávání širým linuxovým masám "se základní instalací distra". tím však odstřihnul hromady lidí s wokenicemiNeboli ti připadá divné, že autor dal do blogu na linuxový portál odkaz na video, které lze bezpečně přehrát v Linuxu? Nějak mi uniká, proč by to mělo ty "odstřihnuté" uživatele Windows trápit... Zvláště když se video týká Linuxu a windowsáci mají možnost se na něj podívat v původním formátu... Já mám spíš pocit, že sis chtěl za každou cenu rejpnout.
Samy o sobě to nepřehrají, ne?VLC v Debian Etch standardne prehrava WMV9 bez jakychkoliv komplikaci.
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečné... říká člověk, co se kvůli "velkému zlému vlkovi" prakticky přestal dívat na filmy. Ach jo.
Umístil bych sem přehrávač, ale abc zakazuje OBJECT, takže je pouze ve formě odkazu.Ještě že to ABClinuxu zakazuje, to bychom vám za ten přehrávač poděkovali…
<object data="bla.ogg" type="video/ogg/>
, tak bych neprotestoval. Ale za odkaz na přehrávač (ať už je v jakémkoliv jazyce), bych také střílel.
me osobne se principy silverlightu libi, pac kombinace html + css + javscript + neco na serveru je hnus nejvestico jo je neco na serveru?
Pokud se podaří, bude pro nás všechny život zase o pořádný kus těžší - žádné standardy, jediná firma diktující všechny podmínky a uzavřený trh; a vývojáři Moonlightu budou odsouzeni k tomu skákat přesně tak, jak tato firma píská, aby zůstali kompatibilní.Silverlight je XML (XAML) a JavaScript. Na Silverlight nepotrebujes zadny program, IDE. Silverlight muzes generovat klidne z PHPcka. Myslim, ze uz tohle samo o sobe vypovida o vztahu Silverlighu a Flashe hodne. Ja nemyslim, ze Flash je uplne zlo, treba Flex je obcas docela rozumna vec, ale Silverlight urcite na webu sve misto ma, protoze prinasi neco noveho.
Tiskni
Sdílej: